Reklama

Reklama

Trzy kobiety sukcesu ze Zgierza. A. Hanajczyk, K. Miżyńska i J. Mariankowska. Kim są i co osiągnęły?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzy kobiety sukcesu ze Zgierza. A. Hanajczyk, K. Miżyńska i J. Mariankowska. Kim są i co osiągnęły? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zbliżający się Dzień Kobiet jest dobrą okazją do porozmawiania o płci pięknej w naszym regionie. Zapytaliśmy trzy panie z naszego powiatu, które niewątpliwie odniosły sukcesy zawodowe, jak to zrobiły. Czy Zgierz jest dobrym miastem do realizacji siebie?

Reklama

Zbliżający się Dzień Kobiet może skłaniać do refleksji, na jakim polu najlepiej odnajduje się płeć piękna. Czy Zgierz wspiera w rozwoju i czy w naszym powiecie można odnieść zawodowy sukces? I najważniejsze, co trzeba mieć w sobie, aby zrobić karierę?

Kobiety, które odniosły zawodowy sukces z powiatu zgierskiego

Agnieszka Hanajczyk, obecnie posłanka RP, z wykształcenia prawnik, urodzona w Zgierzu. Mówi o ważnej roli tego miasta w jej życiu.

- W Zgierzu mieszkałam do 27 roku życia. To miasto mnie ukształtowało jako człowieka, jako kobietę - mówi Hanajczyk.

Posłanka chciałaby, by w samorządzie znajdowało się więcej pań.

- To co mnie zastanawia, a czasami niepokoi, to fakt, iż ponad 50 tys. miasto nie ma swojej kobiecej reprezentacji w kierownictwie urzędu, a wśród radnych zdecydowanie dominują panowie - dodaje. 

Agnieszka Hanajczyk apeluje do kobiet, by te wspierały się nawzajem.

Karolina Miżyńska, dyrektorka w MOK Stary Młyn Zgierz. Według niej miasto jest dobrym miejscem do realizacji swoich zawodowych planów. Nadmienia, iż dużo kobiet w Zgierzu piastuje kierownicze stanowiska, chociażby Grażyna Bożena Mela, która jest skarbnikiem miasta. Karolina Miżyńska mówi o tym, co jest potrzebne, by spełnić swoje zawodowe marzenia.

- Kobietom potrzebna jest odwaga i determinacja w dążeniu do swoich celów. Nie uważam, że wstydem czy niestosownością jest mówienie - tak mam kompetencje, wiedzę i chcę podjąć wyzwanie kierowania np. ośrodkiem kultury - mówi dyrektorka.

Podkreśla też, że nie zawsze nasze dążenia spotkają się z aprobatą innych, ale kompetencje i samozaparcie jest najważniejsze.

Jaonna Mariankowska, radna powiatu zgierskiego, która od lat angażuje się w pracę społeczną w naszym regionie. W 2020 r. otrzymała tytuł Osobowość Roku za swoją działalność. Pisaliśmy o radnej przy okazji pożaru w Cedrowicach. Joanna Mariankowska wspierała aktywnie zbiórkę na rzecz pogorzelców.

- Ja zawsze staram się być blisko ludzi, pomagać im. Po to jestem w samorządzie - mówi radna.

Joanna Mariankowska mówi o tym, że kobietom w naszym regionie potrzeba jest dużo odwagi i wytrwałości, by dążyć do swoich celów i marzeń. Uważa, że dzięki tym cechom można odnieść zawodowy sukces i spełnienie. Radna organizuje spotkanie dla kobiet, które niedługo odbędzie się w naszym regionie. Redakcja pojawi się na nim ze swoim aparatem. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy