Reklama

Reklama

Kolejki do lekarzy na NFZ w Zgierzu. Nawet kilka miesięcy czekania na wizytę u specjalisty?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Kolejki do lekarzy na NFZ w Zgierzu. Nawet kilka miesięcy czekania na wizytę u specjalisty? - Zdjęcie główne

Ile musimy czekać na wizytę u kardiologa na NFZ? | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Kiedy decydujemy się na wizytę u specjalisty na NFZ, niestety bardzo często musimy być gotowi na to, że dane nam będzie poczekać kilka tygodni a nawet miesięcy. Aby leczyć się na fundusz, trzeba uzbroić się w cierpliwość, a jak gorzko żartują niektórzy, żeby chorować, trzeba mieć zdrowie. Jaki czas oczekiwania na niezbędną konsultację muszą brać pod uwagę pacjenci w Zgierzu?

Reklama

Kolejki do specjalistycznych poradni bywają długie, a na wizytę niekiedy trzeba sporo poczekać. Czy w Zgierzu jest podobnie? Sprawdziliśmy najbliższe dostępne terminy wizyt na NFZ u lokalnych lekarzy. 

Kolejki na NFZ  w Zgierzu. Ile czeka się na wizytę u specjalistów?  

Część zgierskich specjalistów może przyjąć pacjentów „od ręki” – w najgorszym razie na wizytę będą musieli poczekać kilka dni. Do niektórych lekarzy kolejki są niestety dużo dłuższe – w przypadku specjalistów takich jak kardiolog, neurolog czy ortopeda, długie czekanie na konsultację może być niemożliwe. W takich wypadkach najczęściej decydujemy się na wizytę prywatną. Sprawdziliśmy jednak, na jakie terminy mogą liczyć zgierzanie, którzy chcą zapisać się do lekarza na NFZ. W Informatorze o Terminach Leczenia możemy znaleźć informacje na temat wizyt w poszczególnych poradniach. Nie mamy dobrych wiadomości dla „sercowców”. Osoby, które chcą skontrolować swoje zdrowie w poradni kardiologicznej w wojewódzkim szpitalu, będą musieli poczekać nawet pół roku. Pierwszy dostępny termin w przypadku określonym jako „stabilny”to 23 czerwca 2023 (stan na 5 grudnia). Sytuacja nie wygląda lepiej w przypadku „pilnym” – w Informatorze widnieje bowiem data 5 maja 2023. 

„Być może nasza służba zdrowia wychodzi z założenia, że czas leczy rany” – komentuje jedna z naszych Czytelniczek, pani Joanna. 

„Kolejek nie ma gdy ma się grubszy portfel” – dodaje pani Magdalena. 

Jedne z najdłuższych kolejek w Zgierzu na NFZ to te do poradni neurologicznych. „Stabilne” przypadki pacjentów skonsultowane mogą być w poradni przy ulicy Witkacego, gdzie liczyć można na konsultację w styczniu, gorzej jest jednak ponownie w szpitalu – z Informatora o Terminach Leczenia wynika, że pierwszy możliwy termin na dzień 5 grudnia to 30 czerwca 2023 roku. Gdzie z kolei dostaniemy się najszybciej? Jak wynika z dostępnych danych, najkrótsze terminy oczekiwania na konsultację to te u zgierskich stomatologów. W przypadkach stabilnych dostaniemy się tam niemal od ręki, są jednak gabinety, w których na wizytę także czekać trzeba kilka miesięcy, nawet do kwietnia. 

Jakie są Wasze doświadczenia z kolejkami na NFZ? 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy