Reklama

Reklama

Kolejne zgierskie ulice doczekają się modernizacji. Które z nich zostaną wyremontowane?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMZ

Kolejne zgierskie ulice doczekają się modernizacji. Które z nich zostaną wyremontowane?  - Zdjęcie główne

Które zgierskie ulice przejdą przemianę? | foto UMZ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Urząd Miasta Zgierza poinformował o podpisaniu umowy na rewitalizację kolejnych dróg. Przebudowane zostaną ulice Przygraniczna oraz Fijałkowskiego. Szczegóły dotyczące planów na modernizację w artykule poniżej.

Reklama

Jak wiemy z informacji zamieszczonej na stronie UMZ, remont ma dotyczyć przebudowy wspomnianych ulic - chodników, usprawnienie systemu odwodnienia oraz budowę ścieżki rowerowej. Ulica Przygraniczna ma zaś zostać zbudowana od podstaw. Umożliwi to połączenie Malinki i parku im. Tadeusza Kościuszki. 

Remonty w Zgierzu. Zaplanowano modernizację kolejnych ulic 

„Mieliśmy wiele sygnałów od rowerzystów, że chcieliby łatwo i bezpiecznie dojeżdżać z parku na Malinkę, ulica Piątkowska na to nie pozwala, stąd pojawił się pomysł na ulicę Przygraniczną - poinformował Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza. - Dzięki nowej inwestycji z pewnością będzie to możliwe”.

Według informacji przekazanych przez UMZ, rewitalizacja kosztować ma 9,5 miliona złotych, a koniec prac związanych z remontem zaplanowany jest na luty 2024 roku. 

Przygraniczna i Fijałkowskiego to nie jedyne ulice, które przejdą przemianę. W planach jest także przebudowa ul. Barlickiego i Dąbrowskiego ze skrzyżowaniem z 1 Maja, budowa ulicy Żytniej, a także modernizacja układu dróg, połączonego z kanalizacją deszczową, na Rudunkach (Promienistych, Lewandowskiego, Kacprzaka, Bardowskiego). Przewidywany czas wykonania tych inwestycji to około dwa lata.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy