Reklama

Reklama

Na Rembowskiego o kilka drzew mniej. Mieszkanka Zgierza zbulwersowana. Co było przyczyną wycinki?

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Na ulicy Rembowskiego w ostatnim czasie usunięto kilka drzew. Z czym związana była decyzja o ich usunięciu? Mamy odpowiedź Urzędu Miasta. Szczegóły poniżej.

Reklama

Wycinka drzew na Rembowskiego w Zgierzu. „W ocenie mieszkańców zagrażały bezpieczeństwu”

Na sprawę zwróciła uwagę jedna z mieszkanek Zgierza. Swoimi przemyśleniami podzieliła się na lokalnej facebookowej grupie. 

„Jestem wzburzona usunięciem w dniu dzisiejszym 6 zdrowych dorodnych drzew w związku z wymianą dobrego asfaltowego chodnika na jakiś inny? Czy musimy traktować w sposób tak barbarzyński przyrodę? Rzecz miała miejsce na ulicy Rembowskiego pomiędzy Cezaka a Sikorskiego” – pisała pani Zofia na grupie „Zgierskie sprawy”. 

O komentarz na ten temat poprosiliśmy rzeczniczkę Urzędu Miasta Zgierza. Czym spowodowana była decyzja o wycięciu drzew?

„Wycinka ma związek z prowadzonymi pracami na ul. Rembowskiego na odcinku od 1 Maja do Spółdzielczej. Aby zrealizować zadanie, konieczna była wycinka sześciu lip drobnolistnych, znajdujących się w pasie drogowym. Przy tej okazji dodam, że mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę usunięcia drzew, które w ich ocenie zagrażały bezpieczeństwu, w szczególności drzewa rosnącego na wprost furtki wejściowej, które w znacznym stopniu utrudniało nie tylko wejście na teren nieruchomości, ale także swobodne przejście chodnikiem” – poinformowała Renata Karolewska. 

Jak dodaje pełnomocniczka UMZ, rosnące tam drzewa i ich systemy korzeniowe miały powodować uszkodzenia chodników, ograniczały też widoczność kierowcom i stanowiły zagrożenie w ruchu drogowym. „Ponadto trzy lipy były w złym stanie zdrowotnym, miały duże ubytki w pniach z oznakami wypróchnienia na całej długości pnia oraz zagrożoną statykę”, przekazała Renata Karolewska. Usunięcie kilku drzew na Rembowskiego mają zrekompensować nowe nasadzenia. 

„Za wycięcie sześciu drzew w pasie drogowym ul. Rembowskiego zostanie posadzonych dziesięć lip drobnolistnych w odmianie „Rancho” ” – podsumowuje rzeczniczka Urzędu Miasta Zgierza.

W najbliższym czasie planowane są także kolejne wycinki. Na terenie Zgierza mają być usunięte drzewa zagrażające przechodniom oraz kierowcom, obumarłe, o złym stanie i zagrożonej statyce. Jak informuje pełnomocniczka UM, decyzje w tej sprawie wydał Starosta Zgierski.   

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy