Reklama

Nie trać czasu na szukanie parkomatu. W Łodzi parkuj i płać z mPay!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Nie trać czasu na szukanie parkomatu. W Łodzi parkuj i płać z mPay! - Zdjęcie główne

W Łodzi parkuj i płać z mPay! | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W Łodzi kierowcy nie mogą sobie pozwolić na trwonienie czasu. Wystarczająco dużo zajmuje dojazd do celu, pozostaje jeszcze znalezienie miejsca do zaparkowania, dlaczego więc sobie tego nie ułatwić? Zrobicie to z aplikacją mPay. Jak? Wyjaśniamy!

Parkowanie w Łodzi z mPay. Jak korzystać z aplikacji? 

Spieszysz się do pracy, po długiej drodze w korkach, udało się - w końcu znajdujesz miejsce do zaparkowania.  W zasięgu twojego wzroku nie ma jednak parkomatu. Kolejne minuty miną Ci na jego szukaniu? To nie będzie konieczne! Aplikacja mPay pozwala na zakup biletu i opłacenie parkingu
za pomocą Twojego telefonu. To potrwa tylko kilka sekund, a parkowanie „odhaczysz”, zanim jeszcze wysiądziesz z samochodu. Co ważne, system mPay naliczy opłatę tylko w czasie obowiązywania strefy, parkowanie kończy się z kolei w momencie, kiedy płatna strefa przestaje obowiązywać. Parkuj wygodnie dzięki funkcji START-STOP lub, jeśli wolisz, na kwotę lub określony czas, który zawsze możesz szybko przedłużyć z poziomu smartfona, jeśli sytuacja tego wymaga. Tak czy inaczej, kwota naliczana będzie tylko za faktyczny czas parkowania – nie musisz spieszyć się, by „wyrobić się” do widocznej na tradycyjnym bilecie parkingowym godziny. Zapomnij też o kłopotliwym szukaniu drobnych, którymi do tej pory uiszczasz opłatę w parkomatach – w prosty sposób zapłacisz przy pomocy urządzenia mobilnego. 

Aby korzystać z mPay, należy oznaczyć swoje auto dla kontrolera. Na szybie umieść odpowiednią grafikę – znajdziesz je na stronie mpay.pl lub też po prostu zostaw w widocznym miejscu kartkę
z odręcznym napisem: „Parkuję z mPay”. W aplikacji z kolei wystarczy wybrać miasto, strefę oraz metodę rozliczenia. 

Strefa Płatnego Parkowania w Łodzi. Ile wynosi opłata za godzinę? 

Na terenie Łodzi opłatę za postój w strefie płatnego parkowania należy uiszczać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 w wysokości obowiązującej w danej podstrefie. W podstrefie A i C za pierwsze pół godziny opłata wynosi 2 zł, za pierwszą godzinę – 4 zł, za drugą godzinę – 4,5 zł, za trzecią godzinę – 5 zł, za czwartą i kolejną godzinę – 4 zł. W podstrefie B za pierwsze pół godziny opłata wynosi 1,5 zł, za pierwszą godzinę – 3 zł, za drugą godzinę – 3,5 zł, za trzecią godzinę – 4 zł, za czwartą i kolejną godzinę – 3 zł. W podstrefie D za pierwszą godzinę – 2,5 zł, za drugą godzinę – 3 zł, za trzecią godzinę – 3,5 zł, za czwartą i kolejną godzinę – 2,5 zł.

Mandat za brak biletu parkingowego w Łodzi

 Mandat za parkowanie bez ważnego biletu w Łodzi wynosi 200 zł. Z mPay możesz go uniknąć! Aplikacja sama wykrywa godziny, opłaty oraz obszary, w których obowiązują i w razie potrzeby przerywa naliczanie opłaty w przypadku końca płatnej strefy. 

Przydatne usługi dla kierowców w mPay

Aplikacja mPay to nie tylko szybkie i proste opłaty za parkowanie. System pozwala również między innymi na wygodne płacenie za przejazd autostradą, zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów kolejowych, w tym PKP Intercity czy ubezpieczenia samochodów i podróży. Wszystko to dla Twojej wygody, oszczędności czasu i pieniędzy – skorzystaj już teraz!

I jeszcze miła niespodzianka dla naszych czytelników i zarazem nowych użytkowników aplikacji: kod rabatowy "ZIMA". Należy go wpisać przy rejestracji i wówczas wpadnie na portmonetkę 8 zł - do wykorzystania na parkowanie lub bilety komunikacji miejskiej. Ta akcja z rabatem obowiązuje do 31.12.2022 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy