Kulturowe Miasto Tkaczy przy ulicy Rembowskiego 15 grudnia zamieni się w zgierski jarmark. Mieszkańcy mają okazję poczuć świąteczny nastrój. Zaplanowano kolędowanie, ciekawe spotkania i warsztaty. Sprawdźcie, co przygotowano.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Zgierzu 2023
Jarmark to idealna okazja na zakup wyjątkowych i oryginalnych prezentów dla bliskich. Pojawią się stoiska lokalnych wystawców i małych przedsiębiorstw, na których nie zabraknie wyrobów rzemieślniczych, naturalnej żywności, ozdób na choinki i ręcznie robionej biżuterii.Na odwiedzających będzie czekać grzaniec, gorąca czekolada, a najmłodsi spotkają się z Mikołajem.
Jarmark to nie tylko stoiska. Przygotowano bogatą ofertę wydarzeń, spotkań i koncertów, które mają służyć integracji mieszkańców.
- mówi Renata Karolewska, pełnomocnik ds. mediów i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zgierza.
Jarmark rozpocznie się w piątek o godzinie 17. Na otwarcie przygotowano występy artystyczne Chóru Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu, grupy teatralnej Centrum Kultury Dziecka. Pojawią się również podopieczni Świetlicy Środowiskowej "Przystań", Czesław Włodarczyk i Zgierski Chór Kameralny, Schola "Miracula" z Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łagiewnikach.
W sobotę, 16 grudnia mieszkańcy będą mieli okazję zajrzeć do XIX wiecznego salonu bożonarodzeniowego w Centrum Konserwacji Drewna, przy ulicy Narutowicza. Zobaczyć pokaz tkactwa w „Domu Tkacza”, czy posłuchać wykładu dr Olgi Tuszyńskiej-Szczepaniak o świątecznej tradycji w Salonie Hermannsa. Nie zabraknie warsztatów robienia ozdób choinkowych na szydełku.
Od 10 do 13 na najmłodszych czekają świąteczne animacje w siedzibie Parku Kulturowego Miasto Tkaczy, przy ulicy Rembowskiego 1, a w hostelu Folkier przygotowano rodzinne tworzenie bombek choinkowych.
W niedzielę mieszkańcy będą mieli okazję za darmo odwiedzić Muzeum Miasta Zgierza. Na jarmarku nie zabraknie wspólnego kolędowania z Kapelą Batareja.
Świąteczne prezenty na zgierskim jarmarku
Lokalni wystawcy będą mieli okazję zaprezentować swoje wyroby, a mieszkańcy dostaną szansę na zakup unikatowych prezentów.
Wielu wystawców to lokalni mikroprzedsiębiorcy, którzy mają ograniczone możliwości pokazania swoich produktów.
- mówi Renata Karolewska.
Wystawcy mają możliwość wystawienia swoich produktów bez konieczności opłaty miejsca na stoisku.
Ustawienie jarmarku wymaga zamknięcia ulicy Rembowskiego. Już od czwartku, 14 grudnia ulica Rembowskiego na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Narutowicza zostaje całkowicie zamknięta. Do wjazdu uprawnione będą jedynie służby ratownicze i czasowo organizatorzy oraz wystawcy jarmarku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.