Reklama

Reklama

Niebezpieczna droga w powiecie zgierskim. "Straciliśmy 5 kotów w 3 lata"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Niebezpieczna droga w powiecie zgierskim. "Straciliśmy 5 kotów w 3 lata" - Zdjęcie główne

W Brużyczce Małej mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo swoich zwierząt oraz dzieci | foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Brużyczka Mała to niewielka, spokojna wieś między Zgierzem a Aleksandrowem Łódzkim. Niestety panujący w niej spokój jest tylko pozorny. Po wiejskich drogach grasują piraci drogowi. Jedna z mieszkanek straciła w ten sposób już pięć swoich kotów. Czy mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie?

Reklama

Niebezpieczna wiejska droga w Brużyczce Małej

W Brużyczce Małej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jak przekonują mieszkańcy, mało kto przestrzega ograniczenia. Niestety - na drodze został zabity kolejny kot. Właścicielka jest bezsilna  to jej piąty kot, który zginął pod kołami samochodu. Skoro zwierzęta są zagrożone, to mieszkańcy mogą czuć się w pełni bezpiecznie?

Kolejny zabity kot. Bo jakiś kierowca stwierdził, że gnając przez wieś nadrobi stracony czas. Gdyby na Brużyczce stał radar, to zarabiałby kokosy. Pomiędzy godziną 15 a 16 minęło mnie jakieś 20 samochodów. Nikt tu nie zwalnia. Ani osobowe, ani dostawczaki. Pomyślisz może, to tylko kot i o co tyle szumu? Ale za chwilę to może być dziecko, które wybiegnie z podwórka  mówi nam pani Martyna, właścicielka kotów. 
Mieszkańcy nie martwią się jedynie o swoje zwierzaki. Przekraczający prędkość kierowcy są również zagrożeniem dla dzieci.

Kiedy moje dzieci wracają autobusem ze szkoły muszą przejść kawałek naszą drogą, aby dojść do domu i powiem szczerze, że nie raz syn skakał na pobocze, bo kierowca nawet nie zwolni. Temat progów zwalniających był już poruszany kilka lat temu i nic się w tej sprawie nie wydarzyło. Natężenie ruchu przez wieś jest coraz większe komentuje pani Martyna.
Sołtys Brużyczki Małej Wiesław Jóźwiak zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w dyskusji na temat progów zwalniających.

Każda opinia jest ważna. Im więcej użytkowników tej drogi wypowie się, tym lepiej dla wszystkich  komentuje sołtys.
CZYTAJ TAKŻE: Mała Zuzia wpadła pod samochód. To, co się stało potem, chwyta za serca i przywraca wiarę w ludzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy