Reklama

Reklama

Felerne schody na Jana Pawła II w Zgierzu. "Przepis na złamania i siniaki"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Czy na Placu Jana Pawła II jest bezpiecznie? Podczas ostatniej sesji Rady Miasta jeden ze zgierskich radnych zwrócił uwagę na powtarzający się problem uszkodzonych schodów prowadzących z placu. Do prezydenta miasta wpłynęła interpelacja w tej sprawie.

Reklama

Schody na pl. Jana Pawła II doczekają się naprawy? 

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Zgierzu kilkoro radnych zgromadzonych w sali obrad przy pl. Jana Pawła II zgłaszało swoje uwagi  i wnioski dotyczące bieżących, ważnych dla mieszkańców spraw. Temat bezpieczeństwa na wspomnianym terenie poruszył radny Łukasz Wróblewski z Koalicji Obywatelskiej. 

„Często tędy chodzę i widzę bierność służb miejskich. Już któryś raz schody od strony Alei Armii Krajowej są obluzowane. Naprawy są krótko efektywne, tę awarię zgłaszałem już ustnie na początku wakacji, ale nie ma komu tego zrobić.” – tłumaczy radny. 

 Jak ocenia Łukasz Wróblewski, na tym obszarze jest to główny problem.

„Cały plac generalnie jest bardzo dobrze wykonany, kostka się nie wykrusza, płyty są stabilne, kałuże się nie tworzą. Jest naprawdę ok. Poza tymi feralnymi schodami. A przed nadchodzącą zimą i oblodzeniami to gotowy przepis na złamania i siniaki” – dodaje. 

Do prezydenta miasta wpłynęła już interpelacja w tej sprawie, jak wiemy, wciąż czeka jednak na rozpatrzenie. Na miejscu nie podjęto do tej pory żadnych prac naprawczych. 

„Zgierz nie ma żadnej firmy, a Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej mogłoby taką firmą być, która robi szybko drobne, mimo wszystko, prace. Zadałem też pytanie o analizę specjalisty, dlaczego akurat te schody są tak podatne na uszkodzenia” – wyjaśnia radny Wróblewski.

Będąc na miejscu zapytaliśmy o zdanie mieszkańców. 

„Ja raczej rzadko tędy przechodzę, raczej plac omijam inną ścieżką, ale faktycznie, jeśli ze schodami coś jest nie tak, no to nie trudno o wypadek. Szczególnie wtedy, kiedy jest ślisko, mokro, szczególnie starsze osoby mogą coś sobie zrobić” – mówi pani Aniela. 

„No tak, taka usterka może być problematyczna, jeśli to jest coś, co się powtarza, należałoby się tym zająć raz, a porządnie. Najlepiej jeszcze przed takimi jesienno-zimowymi pogodami, żeby nie było żadnych wypadków kiedy zrobi się ślisko – dodaje pan Patryk. 

Jaka będzie odpowiedź urzędu na interpelację radnego? Wrócimy do tematu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy