Reklama

Reklama

Nowe tramwaje nr 6 tylko w weekendy. Co na to zgierzanie?

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W weekendy zgierzanie mogą już jeździć nowymi niskopodłogowymi tramwajami w stronę Łodzi. MPK wypuszcza nowy tabor we wszystkie niedziele i przez większość kursów sobotnich. A co z dniami roboczymi?

Reklama

Nowe tramwaje nr 6 na razie tylko w weekendy

Nowy tabor linii nr 6 łączącej Zgierz z Łodzią w weekendy cieszy większość mieszkańców naszego miasta. Od soboty 18.03 można już jeździć niskopodłogowymi i klimatyzowanymi tramwajami Pesa i Bombardier Cityrunner. W dni robocze podróżować będziemy dotychczasowymi. 

- No to może seniorzy nareszcie będą mogli jeździć tramwajem... Bo do niego wsiądą bez problemu - komentuje pani Mirka.

- To są najlepsze tramwaje - mówi pani Julia.

- Wcześniej były tylko 3 brygady niskopodłogowe a teraz np. w soboty jest ich aż 8. Niestety radość z tego faktu, niszczy to że w dni robocze dalej jeżdżą do nas stare, Niemckie 60 letnie tramwaje Duewangi GT8N. Dobra wiadomość jest taka, że są one obecne w czasie likwidacji (ich dni są już policzone) - mówi pan Borys. 

Miasto uspokaja, że z biegiem czasu stare tramwaje będą się pojawiać coraz rzadziej na trasie. 

- Wkrótce najstarsze tramwaje będą po kolei wycofywane z łódzkiej trasy i zastępowane znacznie nowszymi pojazdami niskopodłogowymi - czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Zgierzu. 

Zapytaliśmy Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, kiedy możemy się spodziewać całkowitej wymiany taboru na nowy. Tramwaje starego typu ze stopniami mogą być sporym utrudnieniem dla ludzi starszych, niepełnosprawnych, małych dzieci i rodziców podróżujących z wózkami ze swoimi pociechami. 

- Wraz z zakupem nowego taboru, sukcesywnie nowe tramwaje pojawiać się będą również na linii 6. Pojazdy nie są przypisane do linii - mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik ZDiT-u w Łodzi. 

Na razie wszystkie niedziele pojedziemy do Łodzi i z powrotem nowymi tramwajami. W sobotę większość kursów również jest obsługiwana przez niskopodłogowe pojazdy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy