Reklama

Reklama

Obchody Dnia Strażaka w zgierskiej komendzie. Sprzęt dla Ukrainy i nowa strażnica

Opublikowano: śr, 4 maj 2022 17:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu odbyły się obchody Dnia Strażaka. Przy okazji tego święta funkcjonariusze ze zgierskiej komendy przekazali sprzęt pożarniczy dla Ukrainy. Podpisano również porozumienie umożliwiające budowę nowej strażnicy w Strykowie.

Reklama

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji wyrażamy wdzięczność funkcjonariuszom, którzy podczas pełnienia służby każdego dnia ryzykują, by ratować zdrowie i życie innych. Obchody tego święta zorganizowano także w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu. 

Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka w Zgierzu 

Przy okazji Dnia Strażaka 39 funkcjonariuszom przyznano awanse, medale i odznaczenia. 

„Składam gorące życzenia z okazji Dnia Strażaka. Życzę wam spokoju w służbie, awansów, sukcesów i działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, a w życiu osobistym wszelkiej pomyślności no i oczywiście zdrowia, które jest najważniejsze, żeby dobrze pełnić służbę. – mówił Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu, st. bryg. Paweł Malinowski. - Wszystkiego najlepszego jeszcze raz, a tym, którzy z dniem dzisiejszym zostali awansowani na wyższe stopnie gratuluję i życzę dalszego rozwoju i sukcesów”. 

Komendant podziękował także za wsparcie dla strażaków ukraińskich. Zgierska straż pożarna przekazała dla nich kolejną partię sprzętu pożarniczego oraz niezbędne artykuły higieniczne. Ważnym punktem obchodów święta strażaków było również podpisanie porozumienia w sprawie przekazania działki pod budowę nowej strażnicy dla Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Strykowie. Dokument podpisali Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Starosta Powiatowy oraz Burmistrz Miasta Strykowa. 

„Szanowni strażacy, dzisiaj wasze święto. Wszystkiego dobrego, bezpiecznej pracy. Dzisiaj z panem komendantem i panem starostą podpisaliśmy porozumienie o budowie nowej strażnicy dla zawodowej straży w Strykowie. Mam nadzieję, że w ciągu trzech lat zrealizuje się nasze wspólne marzenie, żeby Wasza służba która jest dla nas bardzo ważna, cenna i bardzo dobrze oceniana przez społeczeństwo była także była bardzo bezpieczną. Wszystkiego dobrego dla Was i Waszych rodzin – mówił burmistrz Strykowa Witold Kosmowski.

Z okazji dzisiejszego święta dołączamy się do życzeń dla strażaków. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy