Reklama

Reklama

W Zgierzu Święto Konstytucji przedłużone! Jak to możliwe?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

W Zgierzu Święto Konstytucji przedłużone! Jak to możliwe? - Zdjęcie główne

Kręć kilometry dla zgierskiego hospicjum. Na zdjęciu są: Magdalena Wesołowska (z lewej) oraz Ewa Karasińska | foto Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Jeśli myślicie, że Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja jest już za nami, to się mylicie. Zgierskie starostwo powiatowe postanowiło przedłużyć świętowanie do poniedziałku 9 maja. Przy okazji można zrzucić nagromadzone w trakcie rodzinnych biesiad i grillów zbędne kilogramy oraz wesprzeć szczytny cel. Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Kilometry dla zgierskiego hospicjum

- Już po raz drugi organizujemy cykl wydarzeń sportowych "Nabijamy kilometry dla Biało-Czerwonej" - mówi Bogdan Jarota, starosta zgierski. - Tradycyjnie rozpoczęliśmy 3 maja, ale na chętnych do udziału w naszej zabawie czekamy do poniedziałku 9 maja - dodaje.

W tym roku wspólnie z mieszkańcami organizatorzy chcą wesprzeć także ważną inicjatywę dobroczynną – ośrodek hospicyjny. Zgierska placówka powstawała z uwagi na ogromny koszt przez wiele lat. Teraz budynek na Osiedlu 650-lecia stoi już niemal gotowy. Brakuje naprawdę niewiele, by mógł zacząć służyć wymagającym opieki paliatywnej mieszkańcom naszego miasta i regionu. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział prawie 300 osób, pokonując w sumie blisko 3 tys. kilometrów!

Co zrobić, by wziąć udział w patriotyczno-charytatywnym przedsięwzięciu? Wyznaczcie trasę o długości minimum 10 km i w terminie do 9 maja pokonajcie ją biegnąc, maszerując, jeżdżąc na rowerze, rolkach, pieszo, z pomocą kijków do Nordic Walking itp. Oczywiście z wyłączeniem pojazdów mechanicznych. Swój udział udokumentujcie swoim zdjęciem z trasy, a także potwierdźcie  pokonanie dystansu minimum 10 km, np. w postaci zrzutu ekranu aplikacji mobilnej Sport Tracker. Mile widziane jest także wysłanie zdjęcia dokumentującego pobyt na trasie, w miejscu nawiązującym do Święta Narodowego Trzeciego Maja. Zdjęcie z trasy oraz potwierdzenie pokonania dystansu wyślijcie w wiadomości prywatnej poprzez profil powiatu zgierskiego na facebook’u: www.facebook.com/PowiatZgierski

Ponadto dokonajcie dowolnej wpłaty na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II przy Parafii NMP Różańcowej w Zgierzu (w tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę wydarzenia: Nabijamy kilometry dla Biało-Czerwonej).

Pierwsze 100 osób, które pokona dystans minimum 10 km oraz wpłaci dowolną darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II, otrzyma od starosty pamiątkowy medal. Sprawdziliśmy u źródła – wciąż macie szansę na order. W zabawie może wziąć udział absolutnie każdy – nie trzeba być mieszkańcem powiatu zgierskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy