Reklama

Reklama

Obchody Święta Niepodległości w Zgierzu. Sprawdź harmonogram wydarzeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Obchody Święta Niepodległości w Zgierzu. Sprawdź harmonogram wydarzeń - Zdjęcie główne

Jak będą wyglądały tegoroczne obchody Święta Niepodległości? Zajrzyjcie do rozpiski | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz 11 listopada obchodzimy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu, jak co roku, w całym kraju odbywają się liczne uroczystości upamiętniające to ważne wydarzenie, zarówno oficjalne, jak i te mniej formalne. Jak będą wyglądały tegoroczne obchody Dnia Niepodległości w Zgierzu? Sprawdźcie w poniższej rozpisce.

Reklama

Święto Niepodległości w Zgierzu. Co przygotowano z okazji 104. rocznicy? 

10:00 - wojskowa gra terenowa. Osoby, które pasjonują się tematyką wojskową i związanymi z nią aktywnościami przy okazji obchodów Święta Niepodległości będą mieli okazję spróbować swoich sił w terenowej grze organizowanej przez Wojsko Polskie. Tym razem w województwie łódzkim na gospodarza wybrano właśnie Zgierz – „Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia”, zapowiadają organizatorzy. 

15:15 - powitanie Sztafety Rowerowej "Ogień Niepodległości" na placu. Kilińskiego. W programie animacje oraz muzyka: DJ MN, Orkiestra Dęta z Góry św. Małgorzaty

15:45 - Parada Niepodległości z towarzyszeniem Orkiestry Dętej z Góry św. Małgorzaty. Trasa parady obejmie plac Kilińskiego, Przystanek Wolność i Niepodległość, Pomnik Wolności i Niepodległości oraz pl. Jana Pawła II. 

16:15 - Zgierz Dla Niepodległej na placu Jana Pawła II. Oficjalna część uroczystości z okazji 11 listopada. Zgierzanie odśpiewają hymn państwowy, przemówi prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski. Nastąpi także złożenie Ognia Niepodległości przywiezionego przez zgierskich Harcerzy z Kostiuchnowskiego Pola Bitewnego na Ukrainie oraz złożenie kwiatów przez delegacje. 

16:00 -18:00 - II piknik rodzinny "Służymy Niepodległej" na placu Jana Pawła II. W programie:

  • prezentacja działań harcerzy Hufca ZHP w Zgierzu,
  • stoisko Muzeum Miasta Zgierza - wystawa broni, animacje, kuchnia polowa,
  • stoisko Stowarzyszenia EZG - animacje,
  • stoisko Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu,
  • stoisko Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu,
  • wręczenie nagród w konkursie Kolorowa Niepodległa – Kibicuj Sztafecie Rowerowej "Ogień Niepodległości"
17:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Zgierza 

18:00 - złożenie z Harcerzami Ognia Niepodległości oraz kwiatów na Płycie Kostiuchnowskiej na cmentarzu przy ul. ks. Piotra Skargi

18:30 - Koncert "Zapytaj o Polskę" - koncert Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" ze Zgierza. Artyści z okazji święta niepodległości wykonają utwory o tematyce wolności. 

12 listopada, 18:00 - Fortepianowy recital chopinowski w wykonaniu Tomasza Maruta w Starym Młynie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy