Reklama

Reklama

Jak złożyć broń i zbudować schronienie? Wojsko Polskie organizuje grę terenową w Zgierzu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/Wojsko Polskie

Jak złożyć broń i zbudować schronienie? Wojsko Polskie organizuje grę terenową w Zgierzu - Zdjęcie główne

fot. poglądowe | foto Canva/Wojsko Polskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Wśród wielu wydarzeń zorganizowanych w Zgierzu w ramach obchodów Dnia Niepodległości z pewnością jedną z najciekawszych propozycji jest wojskowa gra terenowa, podczas której uczestnicy będą mieli okazję do sprawdzenia się w kilku wyjątkowych dziedzinach.

Reklama

Gra terenowa Wojska Polskiego. Zgierz gospodarzem wydarzenia w Łódzkiem

11 listopada na terenie Zgierza pasjonaci tematyki wojskowej oraz związanych z nią aktywności będą mogli wziąć udział w grze terenowej, za której organizacją stoi Wojsko Polskie oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Tego dnia w całym kraju uczestnicy zmagać się będą w przygotowanych konkurencjach oraz próbować swoich sił między innymi w budowie schronów czy maskowaniu. W każdym z województw do rozgrywek wyznaczono jedno miasto – tym razem gospodarzem gry w Łódzkiem będzie właśnie Zgierz. Trasy zaplanowane w ramach gry biegną w okolicach jednostek wojskowych, miejsc pamięci, placów oraz skwerów. ”Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej. Gwarantujemy dobrą zabawę i zapewnimy wojskowe wyżywienie”- zachęcają organizatorzy.

Jakich konkurencji mogą spodziewać się uczestnicy? W każdym z miast gry będą wyglądać nieco inaczej, jest jednak kilka stałych punktów programu wydarzenia. „Pokonaj trasę z mapą i kompasem, zbuduj schronienie i rozpal ognisko. Spróbuj złożyć broń i rzuć granatem, zobacz jak działa wykrywacz metalu, naucz się maskowania, ćwicz z żołnierzem sportowcem”, wyliczają organizatorzy. 

Oprócz wspomnianych konkurencji, uczestnicy gry będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz, tradycyjnie, spróbować gorącej, wojskowej grochówki. Wydarzenie odbędzie się niezależnie od panujących warunków pogodowych, zawodnicy powinni więc pamiętać o odpowiednim, ciepłym ubiorze. Start gry zaplanowany jest na godzinę 10:00, rozgrywki zakończyć się mają z kolei około godziny 16:00. Udział może wziąć każdy, jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja, która potrwa do 11 listopada. Zgłaszane grupy mogą liczyć maksymalnie pięciu członków. Za rejestrację w Zgierzu odpowiedzialny jest sierż. Tomasz Bartczak - tel. 669 164 950 lub 261 444 957, e-mail: t.bartczak@ron.mil.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy