Reklama

Reklama

Obwodnica Łodzi i Zgierza nabiera kształtów. Pojawił się już nawet asfalt

Opublikowano: ndz, 22 maj 2022 16:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Droga ekspresowa S14 – bo o niej mowa – będzie miała prawie 30 km długości. Połączy autostradę A2 na węźle Emilia z drogą ekspresową S8 na czynnym już węźle Róża i wyprowadzi z miast aglomeracji łódzkiej ruch tranzytowy oraz większość ruchu ciężkiego.

Reklama

Otwarcie zgierskiej ekspresówki w przyszłym roku

Budowa S14 jest podzielona na dwa odcinki. Południowy, od węzła Lublinek do węzła Aleksandrów, jest już na ukończeniu. Jezdnie i zjazdy są już gotowe, wykonawca prowadzi prace wykończeniowe przy odwodnieniu, montuje barierki, ekrany i oznakowanie. Prace na tym 12-kilometrowym odcinku są zaawansowane w ponad 90 proc. Pojedziemy nim w połowie bieżącego roku. Natomiast „zgierski” odcinek od węzła Aleksandrów do Emilii zostanie oddany do użytku wiosną 2023 r.

W Zgierzu zostanie tylko ruch lokalny

S14 domknie tzw. łódzki ring autostradowy. Zgierzanie liczą na to, że droga odciąży ulice w mieście. W niektórych godzinach bowiem drogi w Zgierzu są tak zakorkowane, że przejazd z jednej strony miasta na drugą trwa po kilkadziesiąt minut. Mowa o odcinkach, których pokonanie na piechotę zajmuje najwyżej kwadrans.

Jak wygląda teraz postęp prac na budowie zgierskiego odcinka S14 – zobaczcie naszą galerię.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy