Budzenie jeże to już tradycja. Najpierw jesienią dzieci symbolicznie usypiają jeże, a później wiosną budzą go śpiewem i tańcem.
Budzenie jeża ze Zgierza
W środę, 17 kwietnia grupy dzieci z wychowawcami pojawiły się pod urzędem miasta i wspólnie ruszyły paradą do zgierskiego parku, gdzie na scenie już czekał na nich Talent Kolektyw.Choć pogoda nie sprzyjała, to nikt nie narzekał, a na twarzach dzieci gościły szerokie uśmiechy. Szły skandując „Budzimy jeża ze Zgierza”. Pod sceną ustawiło się kilkadziesiąt dzieci, które wspólnie śpiewały i tańczyły do znanych utworów.
Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem sportowego jeża. Dlatego przygotowane przez grupy jeże miały akcenty sportowe. Jedne grały w tenisa, inne biegały, a Szkoła Podstawowa nr 4 przebrała jednego z uczniów za jeża koszykarza.
Budzenie jeża to już tradycja
Pomysłodawcą akcji jest Szkoła Podstawowa nr 1 Oddziałami Integracyjnymi w Zgierzu.
Akcja odbywa się już po raz piąty. Zgłaszają się do nas grupy i przygotowują swoje jeże. Podczas imprezy prezydent wręcza nagrody dla każdej z grup. Budzenie jeża to już taka tradycja i cieszymy się, że inne placówki też chcą brać w tym udział.
- mówi Aneta Szwajkiewicz, wicedyrektor SP nr 1.
Pomysł na budzenie jeża narodził się kilka lat temu właśnie w zgierskiej Szkole Podstawowej nr 1, kiedy na zaproszenie dzieci, odwiedziła placówkę Ewa Chotomska, córka Wandy Chotomskiej, autorki książki „Przygody Jeża spod miasta Zgierza”. Pomysłem szkoła zainspirowała inne zgierskie przedszkola i szkoły.
To okazja do rozmowy o ekologii i lokalnym patriotyzmie, a także w tym roku o sporcie, podczas przygotowywania sportowego jeża ze Zgierza.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.