Reklama

Reklama

Paraliż drogowy w Zgierzu. Śnieżyca unieruchomiła tiry [aktualizacja]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Paraliż drogowy w Zgierzu. Śnieżyca unieruchomiła tiry [aktualizacja] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zima znów zaskoczyła drogowców... zimą. Tym razem intensywne opady śniegu, które trwają od dwóch godzin unieruchomiły tiry, które nie mogą pokonać wzniesień na wyjazdach ze Zgierza.

Reklama

Obecnie tiry blokują ruch na ulicy Piątkowskiej i Łęczyckiej, czyli na wyjazdach w stronę autostrady A1. Niewiele lepiej jest na ulicy Łódzkiej. Problem z podjazdem w stronę placu Kilińskiego mają także autobusy komunikacji miejskiej. Obecnie jazda samochodami po mieście jest poważnie utrudniona, tworzą się gigantyczne korki.

Będziemy informować na bieżąco o sytuacji drogowej w Zgierzu.

Dodajmy, że poznański oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla niemal całego województwa łódzkiego. Obejmuje powiaty bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, zduńskowolski i zgierski.

Alert obowiązuje od godz. 00:00 dnia 04.02.2023 do godz. 07:00 dnia 04.02.2023.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C – informuje nas IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 proc. Tymczasem zarówno kierowcy i piesi już teraz powinni zachować szczególną ostrożność. Padający śnieg znacznie wpływa na warunki drogowe.

[aktualizacja godz. 14.20]
Zgodnie z zapowiedzią Dariusza Modlińskiego z Miejskiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego do godz. 14.40 na ulice Zgierza wyjadą wszystkie pługopiaskarki.

[aktualizacja godz. 14.35]
Jak informuje oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, od momentu rozpoczęcia intensywnych opadów śniegu, doszło na terenie miasta i powiatu do siedmiu niegroźnych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego odnotowują utrudnienia na praktycznie wszystkich głównych ciągach komunikacyjnych w Zgierzu oraz na autostradach A1 i A2.

[aktualizacja godz. 14.50]
Starostwo Powiatowe w Zgierzu informuje, że drogi mu podlegające są przejezdne, niemniej występują duże utrudnienia w płynnym ruchu pojazdów. Osiem pługopiaskarek, którymi urząd dysponuje, wyjedzie na drogi powiatowe za około godzinę, po ustąpieniu intensywnych opadów śniegu. 

[aktualizacja godz. 15.00]
Wydział Zarządzania Kryzysowego UMZ potwierdza, że na ulicach Zgierza (drogi miejskie i powiatowe) pracują obecnie 3 pługopiaskarki a kolejne dwie wyjadą w najbliższym czasie. W pierwszej kolejności odśnieżają głowne ciągi komunikacyjne. Drogi o mniejszym znaczeniu będą odśnieżane prawdopodobnie dopiero za kilka godzin.

[aktualizacja godz. 16.05]
Jak informuje dyspozytor ZPK MARKAB autobusy w Zgierzu jeżdżą na tyle sprawnie, na ile pozwalają na to warunki pogodowe. Z uwagi na tworzące się korki, na poszczególnych liniach komunikacyjnych odnotowuje się opóźnienia. Z informacji dosierających do nas od pasażerów, niektóre z kursów opóźnione są o nawet kilkadziesiąt minut. Obecnie - jak dekaruje przewoźnik - sytuacja powoli wraca do normy.

[aktualizacja godz. 16.15]
Straż Miejska w Zgierzu nie odnotowała jak dotąd żadnych poważnych zdarzeń w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Funkcjonariusze potwierdzają, że w całym mieście tworzą się duże korki, co wpływa na płynność ruchu. Należy spodziewać się utrudnień w poruszaniu się po mieście do końca dnia.

Na tym kończymy naszą relację. Pamiętajcie, żeby zachować ostrożność przy poruszaniu się zgierskimi ulicami. W związku z zapowiadanym na wieczór przymrozkiem, niebezpiecznie może być nie tylko na jezdniach, ale także na chodnikach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy