Reklama

Reklama

Pijani kierowcy i oparzenia. Sylwester i Nowy Rok oczami lokalnych służb w Zgierzu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Miejska w Zgierzu

Pijani kierowcy i oparzenia. Sylwester i Nowy Rok oczami lokalnych służb w Zgierzu - Zdjęcie główne

Sylwester i Nowy Rok oczami służb w Zgierzu | foto Straż Miejska w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Sylwester i Nowy Rok to dla większości czas hucznych zabaw. Policja, straż pożarna, straż miejska, pogotowie pracują jednak normalnie. Sprawdziliśmy, jakie interwencje dominowały w powiecie zgierskim na przełomie 2022 i 2023.

Reklama

Huczne zabawy sylwestrowe, alkohol i fajerwerki sprzyjają przykrym incydentom. Czasem kończy się wyłącznie na zatruciu, czasem w grę wchodzą poważne wypadki i pożary z ofiarami śmiertelnymi. Ile zgłoszeń i interwencji miały służby w sylwestra i noworoczną niedzielę? 

Sylwester i Nowy Rok w powiecie zgierskim

W powiecie zgierskim od 31.12. do 1.01. odnotowano dwanaście pożarów. W samym Zgierzu - pięć, w Ozorkowie - dwa i w Strykowie również dwa - wynika ze statystyk straży pożarnej.

Nie obyło się bez interwencji związanych z nieumiejętnym korzystaniem z fajerwerków, na szczęście nie było ich dużo. Sylwestrowo-noworoczny weekend podsumowała także Straż Miejska w Zgierzu. 

- Sam Sylwester i Nowy Rok należał do wyjątkowo spokojnych. Były pojedyncze przypadki, że ktoś pod wpływem alkoholu zasnął w miejscu publicznym, ale podobnych interwencji było więcej w okolicach świąt - mówi Dariusz Bereżewski, komendant Straży Miejskiej w Zgierzu.

Pamiętajmy, że fajerwerki to stres dla zwierząt. W Zgierzu, prawdopodobnie na skutek wystrzałów, zgubiły się dwa psy - poszukiwaniem właścicieli zajęli się strażnicy. Dzięki zawieszce na szyi właściciela jednego z psiaków udało się odnaleźć.

- Oby cały rok taki był, jak ten Sylwester i Nowy Rok, spokojne - komentuje komendant Straży Miejskiej w Zgierzu.

Pogotowie odnotowało 551 wezwań w skali całego województwa. Urazów pofajerwerkowych było mniej niż w zeszłych latach.

- 60% wezwań stanowiły kobiety. 49% spośród wszystkich zgłaszających osób wymagało hospitalizacji. Mieliśmy do czynienia ze 102 urazami, 30 omdleniami, 39 osób miało wysoką gorączkę - mówi Adam Stępka, rzecznik WSRM.

Z kolei interwencje policji to głównie awantury po spożyciu alkoholu. W skali całego województwa odnotowano przez weekend 3 wypadki, zatrzymano 35 nietrzeźwych kierowców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy