Reklama

Reklama

Pogrzeb społecznika Bogusława Stożka. "To był bardzo ciepły człowiek" [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Na cmentarzu komunalnym przy ul. Konstantynowskiej w Zgierzu odbył się pogrzeb Bogusława Stożka- społecznika, mieszkańca Zgierza od 1961 r. To był bardzo ciepły człowiek. Nie tworzył podziałów - tak wspomina go radny Grzegorz Leśniewicz.

Reklama

Nie żyje znany zgierski społecznik Bogusław Stożek

Bogusława Stożka pochowano w poniedziałek 21 listopada na cmentarzu komunalnym w Zgierzu.

- To był bardzo ciepły człowiek, koncyliacyjny, zawsze szukał konsensusu. Nie tworzył podziałów, pomimo, iż często byliśmy po przeciwnych stronach politycznych. Wszystkie jego odznaczenia, medale były bardzo zasłużone, a i tak ś.p. Bogusław był otwarty na innych bez zadęcia politycznego. Szkoda, że o tak wspaniałych ludziach mówi się dopiero po ich śmierci - mówi Grzegorz Leśniewicz, radny.

Ciepło wspomina go również Marek Hiliński.

- Boguś był bardzo aktywnym społecznikiem. Słowo "pomagam" stało u niego na pierwszym miejscu. Ja też bardzo dużo działałam i działam społecznie, dlatego mieliśmy mnóstwo wspólnych tematów. Po prostu: człowiek - człowiekowi. Pomimo że nie zawsze się zgadzaliśmy, nigdy nie było między nami spięć. Miałem do niego zawsze bardzo dużo szacunku. I wśród innych ludzi cieszył się bardzo dużym uznaniem - mówi radny.

Bogusław Stożek przez ponad 40 związany z ZPB "Boruta"

Przypomnijmy, że Bogusław Stożek przez 41 lat był związany z ZPB "Boruta", założył ognisko Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej "Relaks" na osiedlu Kurak, którego był członkiem i prezesem w latach 1990-1994. Bogusław Stożek w 2000 r. wraz z kolegami założyli Zgierskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zgierzu.

Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi i srebrną odznaką "Zasłużony dla chemii". Przy ZPB "Boruta" Był jednym ze współzałożycieli Telewizji Kablowej Kurak i Chełmy oraz inicjatorem komitetu telefonizacji na tych osiedlach. Radny Rady Miasta Zgierza, gdzie w III kadencji pełnił funkcję społecznego członka Zarządu Miasta. Od 2008 r. był Prezesem Zarządu STVK "Centrum".

Przez trzy kadencje członek Rady Nadzorczej Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego Spółdzielczej Rady osiedla Kurak II. Powołał do życia Osiedlowy Klub Emeryta oraz Koło Kobiet "Babiniec".

W roku 1994 został współzałożycielem UKS "Piątka" i Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń". Założył również Stowarzyszenie Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Był jednym ze współorganizatorów 13 pikników dla Zgierzan w trakcie Święta Miasta Zgierza. 25 marca 2010 r. otrzymał tytuł "Zasłużonego dla Miasta Zgierza".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy