Reklama

Reklama

Ranking Szkół Podstawowych 2022. Zgierska placówka wśród najlepszych w Polsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/zdjęcie poglądowe

Ranking Szkół Podstawowych 2022. Zgierska placówka wśród najlepszych w Polsce  - Zdjęcie główne

Która ze zgierskich szkół znalazła się wśród najlepszych w Polsce? | foto Canva/zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W ostatnim czasie portal waszaedukacja.pl opublikował ranking najlepszych szkół podstawowych w kraju. Wśród najwyżej ocenionych szkół znalazła się także jedna ze zgierskich placówek.

Reklama

Szkoła w Zgierzu w rankingu najlepszych placówek 2022 

Jak czytamy na portalu WaszaEdukacja.pl w ogólnopolskim rankingu szkół podstawowych 2022 wzięło udział 9 112 placówek publicznych i niepublicznych z całego kraju. Aby móc ze sobą rywalizować w tym zestawieniu szkoły musiały spełnić określone w regulaminie warunki.  Na etapie przyznawania punktów brano pod uwagę wyniki z egzaminów ósmoklasistów, a także osiągnięcia uczniów biorących udział w olimpiadach przedmiotowych. Dane dotyczące wyników i osiągnięć niezbędne do sporządzenia rankingu zostały zaczerpnięte z oficjalnych źródeł, między innymi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Wśród tysiąca najlepszych szkół podstawowych wyłonionych przez portal WaszaEdukacja.pl znalazła się również jedna ze zgierskich placówek. W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Podstawowych 2022 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu zajęła 719. miejsce. Mieszcząca się przy ulicy 3 Maja podstawówek zdobyła ogółem 60.197 pkt. na 100 możliwych.

 Jak wypadły pozostałe zgierskie szkoły? Poza listą, ale jedną z trzech najwyżej ocenionych przez portal podstawówek w Zgierzu znalazła się Pierwsza Szkoła Podstawowa z wynikiem 56.714 pkt. i 1203. miejscem oraz I Społeczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Przyjaciół Zgierza, której przyznano 55.983 pkt. i 1342 miejsce.  

Pełny ranking znajdziecie na stronie internetowej www.waszaedukacja.pl .

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy