Newralgiczne przejścia będą bezpieczne
Nie od dziś wiadomo, że zgierskie przejścia dla pieszych są niebezpieczne, a po zmroku wręcz niewidoczne. Niektórzy żartują, że w naszym mieście, gdy zapada noc, lepiej nosić odblaskowe kamizelki jak na wsi. Potwierdzają to policyjne statystyki wypadków. Przejścia, których zarządcą jest Urząd Miasta, dzięki wyposażeniu ich w interaktywne urządzenia i doświetleniu, znacząco poprawią bezpieczeństwo pieszych.Na liście gminnej znalazły się prześcia:
• przy ul. Tuwima (w sąsiedztwie żłobka),
• przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Szwarca,
• przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Narutowicza,
• przy ul. Długiej (okolice siedziby Starostwa Powiatowego),
• przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Skłodowskiej-Curie,
• przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Sikorskiego (okolice Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu).
Blisko 1,4 mln zł na modernizację przejść w Zgierzu
Modernizacja przejść na miejskich drogach kosztować będzie około 1 mln 380 tysięcy złotych - z czego 80% to kwota dofinansowania rządowego. Pozostałe 20% dołoży Zgierz z własnego budżetu.Nowe zebry są wyposażone w aktywne oznakowanie z czujnikiem ruchu, pasy akustyczne, antypoślizgowe punkty odblaskowe oraz nawierzchnię antypoślizgową. Ponadto tarcza takiego przejścia jest wyniesiona, zmuszając kierowców do zredukowania prędkości. Co niezwykle ważne w naszym mieście, zmodernizowane przejścia zyskały dodatkowe doświetlenie lampami led, które rozjaśnia się, gdy do przejścia dochodzi przechodzień. I co ciekawe także sami piesi są przez inteligentne urządzenia ostrzegani głosowo komunikatem „Zachowaj ostrożność”.
Oprócz tych miejskich dofinansowanie otrzymało także „powiatowe” przejście przy ul. Parzęczewskiej/Zawadzkiej. Jest już zbudowane, choć jeszcze nie działa. Sądząc jednak po instalacji, będzie ono wyposażone dużo mniej efektownie od tych miejskich.
ZOBACZ TAKŻE: Drogie kierowcom drogi. Kiedy zaczną być równe? Sprawdzamy, które ulice w Zgierzu przejdą remont
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.