Reklama

Reklama

Przejście jak dyskoteka! W Zgierzu powstają interaktywne przejścia dla pieszych.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Aż sześć przejść dla pieszych w Zgierzu zostanie lub już zostało zmodernizowanych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Będzie bezpieczniej ale też efektownie.

Reklama

Newralgiczne przejścia będą bezpieczne

Nie od dziś wiadomo, że zgierskie przejścia dla pieszych są niebezpieczne, a po zmroku wręcz niewidoczne. Niektórzy żartują, że w naszym mieście, gdy zapada noc, lepiej nosić odblaskowe kamizelki jak na wsi. Potwierdzają to policyjne statystyki wypadków. Przejścia, których zarządcą jest Urząd Miasta, dzięki wyposażeniu ich w interaktywne urządzenia i doświetleniu, znacząco poprawią bezpieczeństwo pieszych.

Na liście gminnej znalazły się prześcia: 

przy ul. Tuwima (w sąsiedztwie żłobka), 

przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Szwarca, 

przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Narutowicza, 

przy ul. Długiej (okolice siedziby Starostwa Powiatowego), 

przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Skłodowskiej-Curie, 

przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Sikorskiego (okolice Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu). 

Blisko 1,4 mln zł na modernizację przejść w Zgierzu

Modernizacja przejść na miejskich drogach kosztować będzie około 1 mln 380 tysięcy złotych - z czego 80% to kwota dofinansowania rządowego. Pozostałe 20% dołoży Zgierz z własnego budżetu.

Nowe zebry są wyposażone w aktywne oznakowanie z czujnikiem ruchu, pasy akustyczne, antypoślizgowe punkty odblaskowe oraz nawierzchnię antypoślizgową. Ponadto tarcza takiego przejścia jest wyniesiona, zmuszając kierowców do zredukowania prędkości. Co niezwykle ważne w naszym mieście, zmodernizowane przejścia zyskały dodatkowe doświetlenie lampami led, które rozjaśnia się, gdy do przejścia dochodzi przechodzień. I co ciekawe także sami piesi są przez inteligentne urządzenia ostrzegani głosowo komunikatem „Zachowaj ostrożność”.

Oprócz tych miejskich dofinansowanie otrzymało także „powiatowe” przejście przy ul. Parzęczewskiej/Zawadzkiej. Jest już zbudowane, choć jeszcze nie działa. Sądząc jednak po instalacji, będzie ono wyposażone dużo mniej efektownie od tych miejskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy