Reklama

Reklama

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022. Które zgierskie liceum cieszy się największym uznaniem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/zdjęcie poglądowe

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022. Które zgierskie liceum cieszy się największym uznaniem?  - Zdjęcie główne

Które zgierskie liceum znalazło się na liście najlepszych szkół? | foto Canva/zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Termin na składanie wniosków o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych dobiegł końca. Przy okazji rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych przypominamy, która ze zgierskich placówek znalazła się wśród najlepiej ocenianych w Polsce. Które miejsce zajęła w corocznym rankingu „Perspektyw”?

Reklama

Zgierskie szkoły ponadpodstawowe. Którą z nich oceniono najlepiej? 

„Perspektywy” to edukacyjny miesięcznik wydawany z myślą o młodzieży. Co roku publikuje ogólnopolskie rankingi szkół - między innymi liceów ogólnokształcących i techników. Zestawienia przygotowywane są w oparciu o oficjalne źródła i dane pochodzące z komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej . W tegorocznym zestawieniu znalazła się także jedna ze szkół w Zgierzu. 

Wśród tysiąca placówek, które pojawiły się w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 miesięcznika „Perspektywy” znalazło się jedno ze zgierskich liceów. 468. miejsce z 41.62 pkt. zajęło Samorządowe LO im. Romualda Traugutta. To już czwarty raz, gdy szkoła znajduje się w tym prestiżowym zestawieniu – w 2019 roku zajęła w nim 431. miejsce. W 2020 r. placówce przypadła 652. lokata, natomiast rok później, 489. 

Najlepiej ocenioną szkołą z województwa łódzkiego I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (67.04 pkt), z kolei jeśli chodzi o technika, pierwsze miejsce zajęło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie z kompletem punktów. 

Drodzy absolwenci, myśleliście o wyborze liceum Traugutta? A może planujecie kontynuować naukę w innych zgierskich liceach czy technikach? Dajcie znać! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy