W gronie przedsiębiorców współpracujących z Żabką jest Kamila Zielińska, która pod szyldem sieci od marca 2021 r. prowadzi swój sklep Żabka w Zgierzu.
Jednym z powodów, dla których zdecydowałam się na biznes z Żabką, było to, że miałam wcześniejsze doświadczenie w pracy w jednym ze sklepów sieci. Znałam specyfikę branży i modelu biznesowego, jakim jest franczyza. Chciałam jednak działać na własny rachunek. Uwielbiam też kontakt z ludźmi - podkreśla Kamila Zielińska.
Co oferuje sieć Żabka w ramach franczyzy?
Poza gotową do prowadzenia placówką w atrakcyjnej lokalizacji, Żabka oferuje swoim franczyzobiorcom także zaplecze logistyczne z dostawami pod drzwi sklepu, wsparcie IT czy serwisowe w przypadku awarii. Mogą liczyć również na dostęp do innowacyjnych narzędzi, które ułatwią im prowadzenie własnego biznesu na co dzień – usprawnią zarządzanie sklepami, a także wspomogą pracę personelu.
Jednym z wiodących smart rozwiązań sieci franczyzowej Żabka jest aplikacja Cyberstore, która stanowi zdalne centrum zarządzania sklepem za pomocą smartfonu. Innym narzędziem jest Optiplan – wraz z aplikacją Asystent Żabki umożliwia tworzenie planów zadaniowych dla sprzedawców, ale także informuje o stanie zaopatrzenia czy produktach z krótkim terminem ważności. W placówkach działają też kasy samoobsługowe, a pracownicy korzystają z kolektora danych – przenośnego terminalu ułatwiającego im zarządzanie towarem w sklepie.
Franczyzobiorcy Żabki mają szansę osiągania satysfakcjonujących przychodów. Zgodnie z założeniami systemu rozliczeń, opartego na 3 filarach: bezpieczeństwo, motywacja oraz partnerstwo, uzyskiwany przychód pozwala na pokrycie szacowanych średnich kosztów prowadzenia działalności oraz zapewnia wypracowanie dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej konkurencyjnego wobec prowadzenia podobnej działalności bez wsparcia w ramach systemu franczyzowego. W drugim kwartale br. ponad 77 proc. franczyzobiorców osiągnęło 22 tys. zł lub więcej przychodu miesięcznie.
Co więcej franczyzobiorcy są zabezpieczeni przed trudną sytuacją na rynku energii i gazu, ponosząc stałą, zryczałtowaną opłatę za media - pozwala to ograniczyć ryzyko wzrostu kosztów działalności.
Polisa na biznes z Żabką
Aby zabezpieczyć franczyzobiorców przed ewentualnym niepowodzeniem ich biznesu, Żabka wprowadziła z kolei w 2021 roku tzw. “Polisę na biznes”. Jest to ubezpieczenie, które ma zapewnić ochronę finansową przedsiębiorcy w przypadku zakończenia franczyzy z siecią z ujemnym wynikiem. Rozwiązanie to pozwala przedsiębiorcom komfortowo rozpocząć i kontynuować współpracę z Żabką.
Początki, w tym znalezienie odpowiednich pracowników oraz spełnianie w 100 proc. standardów sieci franczyzowej, nie należały do najłatwiejszych. Dziś prowadzenie własnego biznesu w handlu sprawia mi wielką przyjemność, a współpraca z siecią zapewnia niezależność. Klienci lubią robić zakupy w moim sklepie, co pozwala nam się rozwijać. Mam zgrany zespół i dobrą atmosferę do pracy. Polecam biznes z Żabką. Przy założeniu, że ktoś jest pracowity i odpowiedzialny, prowadząc własną placówkę na pewno będzie odczuwał satysfakcję - zaznacza franczyzobiorczyni ze Zgierza.
Jak każdy przedsiębiorca w Polsce, także i franczyzobiorca Żabki musi spełniać wszelkie wymogi prawne związane z działalnością gospodarczą. Do jego obowiązków należy m.in. uiszczanie zobowiązań wobec ZUS i Urzędu Skarbowego, kontrola kosztów, a także wszelkie kwestie pracownicze.
Jeśli chcesz dołączyć do grona ponad 7300. franczyzobiorców i poprowadzić swój sklep Żabka w naszym regionie, dowiedz się więcej na: www.zabka.pl/franczyza
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.