Reklama

Reklama

Śniegu nie ma, piach pozostał. Kiedy drogowcy posprzątają zgierskie ulice?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Zgierza

Śniegu nie ma, piach pozostał. Kiedy drogowcy posprzątają zgierskie ulice? - Zdjęcie główne

Zgierzanie nie mogą się doczekać widoku służb sprzątających po zimie ulice i chodniki | foto Urząd Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zima za nami, nastała wiosna, ale… nie na zgierskich ulicach. Choć wiele sąsiednich gmin już dwa tygodnie temu rozpoczęło pozimowe sprzątanie jezdni i chodników, w Zgierzu jakby oczekiwano jeszcze na wielki powrót śniegów. Mieszkańcy przy większych podmuchach wiatru – których zresztą ostatnio nie brak – zgrzytają zębami i pytają, kiedy drogowcy posprzątają brud i piach powstały przy okazji odśnieżania dróg w minionych miesiącach.

Reklama

Piach zalega na ulicach Zgierza

W tym roku zima nie była łaskawa dla kierowców, pieszych i budżetu miasta, z którego trzeba było na odśnieżanie ulic wydać sporo więcej, niż zakładano jeszcze jesienią. Opadów śniegu było dużo, pługopiaskarki często nie nadążały z oczyszczaniem zgierskich dróg na czas. Nieodłączną częścią pracy takich pojazdów jest posypywanie ulic piaskiem lub mieszanką z jego zawartością likwidującą oblodzenie. Nic więc dziwnego, że teraz, w porównaniu do minionych lat, brudu na jezdniach i chodnikach jest znacznie więcej. Naturalne jest, że po sezonie zimowym, służby przystępują od oczyszczenia miasta z zalegającego wszędzie piachu. Dlaczego w Zgierzu dotąd jeszcze tego nie zrobiono – pytają mieszkańcy, którzy obecne spacery po mieście porównują do przechadzania się po pustyni.

- Jeżdżę do Aleksandrowa do pracy i tam już praktycznie całe miasto jest wysprzątane – mówi pani Krystyna. A u nas jak się czeka na busa, to jak tylko zawieje, to istna burza piaskowa się robi

– dodaje.

- Ja się z panem boję rozmawiać tutaj (plac Targowy – przyp. red.), bo nie dość, że we włosach, to w zębach wszystko od razu się ma

– wtóruje pani Bożena.

Za usuwanie pozimowego brudu zabrali się już drogowcy na przebiegających przez Zgierz drogach krajowych podległych GDDKiA. Niestety – jak zauważają mieszkańcy – jakość tych prac pozostawia wiele do życzenia. Właściciel salonu fryzjerskiego zlokalizowanego przy ul. Aleksandrowskiej z oburzeniem odnotował, że poza tumanami kurzu wzbudzanymi przez zamiatarki, efekt takiego sprzątania jest praktycznie żaden.

Zgierscy urzędnicy ogłosili harmonogram. Wielkie sprzątanie zacznie się po weekendzie


Służby oczyszczania miasta rozpoczną akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach od najbliższego poniedziałku, 27 marca. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny rejon miasta. 

- Prace porządkowe w tym roku będą wykonywały zgierskie firmy: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. oraz K2A Spółka z o.o.

– informują urzędnicy ratusza.

- Na czas prowadzonych robót, prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość, a kierowców, by nie parkowali w miejscach, gdzie planowane jest sprzątanie. Za wycieraczkami samochodów będą rozkładane ulotki informacyjne zawierające komunikat o utrudnieniach. Przerwy na sprzątanie na pewno nie będą długie: najwyżej dwa kolejne dni, w godzinach 7-15

– deklarują pracownicy magistratu.

Poniżej zamieszczamy harmonogram sprzątania ulic gminnych i powiatowych:

27 marca 2023 roku:
ul. Parzęczewska (droga powiatowa i miejska), 
ul. Kowalczyka.
28 marca 2023 roku:
ul. Kowalczyka,
ul. Staffa. 
29 marca 2023 roku:
ul. Tuwima,
ul. Witkacego. 
30 marca 2023 roku:
ul. Witkacego,
ul. Kamienna,
ul. Leśmiana. 
31 marca 2023 roku:
ul. Suchowolca,
ul. Piotrowiczowej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy