Reklama

Reklama

Sukces zgierskiego sportu! MOSiR w Zgierzu na liście najlepszych ośrodków sportowych 2021

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMZ

Sukces zgierskiego sportu! MOSiR w Zgierzu na liście najlepszych ośrodków sportowych 2021 - Zdjęcie główne

Zgierski MOSiR wśród najlepszych ośrodków sportowych w Polsce | foto UMZ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu został nominowany w plebiscycie Sport Biznes Polska na Najlepszy Ośrodek Sportu 2021. Znalazł się tym samym wśród najwyżej ocenianych obiektów sportowych w Polsce.

Reklama

Zgierski MOSiR znalazł się na liście między innymi obok centrum treningowego Legii Warszawa, ośrodkiem w Zakopanem czy OSiR w Poznaniu. Jak czytamy na stronie UMZ, „Nagrody Sport Biznes Polska mają na celu uhonorowanie organizacji, które szczególnie wyróżniały się w branży sportu i biznesu sportowego w 2021 roku, a także przyczyniły się do upowszechniania wiedzy i promocji zaangażowania w sport”. Głównym celem organizacji jest integracja środowiska sportu i biznesu. 

„Mamy się czym pochwalić - mówi dyrektor MOSiR w Zgierzu, Witold Królewiak. - Pod względem rozległości oraz jakości naszej bazy sportowej jesteśmy faktycznie jednym z najlepszych ośrodków treningowych w Polsce. Cieszę się, że eksperci to zauważyli i otrzymaliśmy prestiżową nominację”.

Hala MOSiR przy Wschodniej 2 imienia Zgierskich Olimpijczyków przyciąga sportowców różnych dziedzin. Przystosowana jest między innymi do siatkówki, koszykówki, piłki halowej, tenisa, zapasów czy łucznictwa. Na widowni może zasiąść pięciuset kibiców, natomiast sąsiednia hala sportowa, w której obecnie trwają prace modernizacyjne ma tych miejsc o połowę więcej. Na terenie przy ulicy Wschodniej znajduje się także stadion piłkarski, boiska treningowe czy tor łuczniczy. Obiekty MOSiR znajdują się w całym mieście, są to między innymi siłownie plenerowe, pływalnia, skatepark czy park linowy. 

Plany dotyczące zgierskich obiektów sportowych. Kiedy koniec prac budowlanych?

W planach modernizacyjnych starej hali jest między innymi przygotowanie przestrzeni na całoroczne lodowisko czy sztucznej nawierzchni piłkarskiej. „Czekamy na finał obu tych inwestycji i być może da się je zrealizować do końca bieżącego roku. Jesteśmy jednak zależni od kwoty stale pozyskiwanych środków zewnętrznych, którymi musimy uzupełniać budżet na ten cel, a także od dostępności specjalistycznych materiałów budowlanych”, wyjaśnia Prezydent Miasta Zgierza, Przemysław Staniszewski. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy