Reklama

Reklama

Sukcesja Łódź. Co dalej z zamkniętą galerią?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Patryk Lewy

Sukcesja Łódź. Co dalej z zamkniętą galerią? - Zdjęcie główne

Jaki los czeka łódzką Sukcesję? | foto Patryk Lewy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Sukcesja w Łodzi to centrum handlowo-rozrywkowe, które działało jedynie przez 5 lat. Nowoczesna galeria nigdy nie przyciągała zbyt wielu klientów, dlatego została zamknięta w czerwcu 2020 roku. Od tego czasu Sukcesja jest wystawiona na sprzedaż, jednak nikt nie chce jej kupić. Czy ta sytuacja może się zmienić?

Reklama

Sukcesja z kolejnym przetargiem. Za ile można kupić nowoczesne centrum handlowe?

Centrum handlowe przy alei Politechniki stoi puste od ponad roku. Obecnie działają tam tylko lokale zlokalizowane na IV piętrze, czyli kręgielnia, kino oraz siłownia. Sytuacja może się jednak zmienić – Sukcesja już piąty raz zostanie wystawiona na sprzedaż. Przetarg ma odbyć się w listopadzie, a firma, która zdecyduje się na zakup byłego centrum handlowego będzie musiała zapłacić 80 milionów złotych. W ciągu kilkunastu miesięcy to kolejna próba sprzedaży Sukcesji. Podczas czterech poprzednich przetargów nikt się nie zgłosił, a cena galerii handlowej stopniowo malała. Początkowo wynosiła ona 126 mln zł, a następnie 120 mln zł, 99 mln zł i 85 mln zł.

Jak poinformowała nas osoba, która niegdyś zajmowała się Sukcesją – sytuacja galerii jest bardzo trudna i nic nie wskazuje na to, by mogła się ona zmienić. Rozmówca anonimowo wskazuje na kilka ważnych aspektów dla przyszłego najemcy, czyli trudności z komercjalizacją przestrzeni i dużą konkurencją na rynku łódzkich galerii handlowych.

- Mamy obok Pasaż Łódzkim z ogromnym hipermarketem i większością znanych sklepów, nie tak daleko – Galerię Łódzką. Nowa Sukcesja musi mieć „to coś”, coś czego nie mają inni. Inną sprawą jest to, czy ktoś w ogóle ją zakupi. To ogromne ryzyko – informuje osoba związana niegdyś z Sukcesją.

Pomimo niewielkiego ruchu i wielu pustych lokali Sukcesja cieszyła się sporą sympatią łodzian. Cenili oni sobie przede wszystkim brak kolejek i szeroki asortyment w sklepach. Pandemia koronawirusa utrudniła funkcjonowanie wielu galerii handlowych, co boleśnie przełożyło się na Sukcesję, która została zamknięta 30 czerwca 2020 r.

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy