Reklama

Reklama

Sygnalizacja na Konstantynowskiej uruchomiona. Jakie są plany na kolejne modernizacje w Zgierzu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Sygnalizacja na Konstantynowskiej uruchomiona. Jakie są plany na kolejne modernizacje w Zgierzu? - Zdjęcie główne

Sygnalizacja na Konstantynowskiej nareszcie działa! | foto Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Mieszkańcy osiedla Piaskowice Aniołów od dawna starali się o zrealizowanie tej inwestycji. Doczekali się – na ulicy Konstantynowskiej uruchomiona została nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych.

Reklama

Które inwestycje czekają „w kolejce”? 

Na jednej ze zgierskich ulic zrobi się bezpieczniej? Właśnie o to ubiegali się mieszkańcy pobliskiego osiedla. Wnioski o zamontowanie na ulicy Konstantynowskiej sygnalizacji świetlnej uruchamianej za pomocą przycisku argumentowali poprawą bezpieczeństwa pieszych i osób podróżujących komunikacją miejską na odcinku pomiędzy Zgierzem a Łodzią. Pędzące pojazdy miały nie zatrzymywać się przed tamtejszym przejściem w okolicach przystanku autobusowego. 

Powiat Zgierski  podjął starania o oświetlenie przejścia i budowę sygnalizacji. Inwestycja została zrealizowana w czerwcu 2021 r. Uruchomienie sygnalizacji miało nastąpić z chwilą podłączenia jej do sieci energetycznej, co napotkało na problemy ze względu na oddalenie o ok. 400 metrów od przyłącza i spór między inwestorem a wykonawcą, zakończony w br. ugodą. – informuje Starostwo Powiatowe. - W efekcie starań Powiatu Zgierskiego, sygnalizacja świetlna została uruchomiona tak jak zakładano, przed końcem 2022 r. i już funkcjonuje. Ruch na drodze odbywa się płynnie, a zatrzymywany jest jedynie, gdy pieszy użyje panelu dotykowego.

W ostatnim czasie w Zgierzu ruszyła z kolei następna z inwestycji, o którą ubiegali się mieszkańcy miasta. Od około ośmiu lat walczyli o modernizację ulicy Żytniej. Na początku roku rozpoczną się tam prace związane z utwardzeniem drogi gruntowej, położeniem tam asfaltu, zamontowaniem nowego oświetlenia i systemu nawadniającego.

Jak przekazała w ostatnim czasie rzeczniczka Urzędu Miasta Zgierza, w następnej kolejności miasto ma w planach remonty Barlickiego, Dąbrowskiego, Chełmońskiego czy Jabłoniowej. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy