Reklama

Reklama

Czy mieszkańcy doczekają się remontu ulicy Witosa? Jest odpowiedź miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Kierowcy regularnie przejeżdżający ulicą Witosa skarżą się na panujące na drodze warunki. Zwrócili się z petycją do prezydenta Zgierza o przeprowadzenie tam remontu i położeniu asfaltu na drodze gruntowej, której stan w ostatnim czasie znacznie się pogorszył. Czy zgierzanie mogą liczyć na podjęcie tam prac remontowych?

Reklama

Będzie remont na Witosa w Zgierzu? Prezydent miasta odpowiada mieszkańcom 

Petycja mieszkańców Zgierza w sprawie remontu ulicy Witosa wystosowana została pod koniec października. Zwracają uwagę na zły stan drogi, dodają też, że w ciągu ostatnich miesięcy pogorszył się ze względu na użytkowanie jej przez kierowców ciężkich maszyn, pracujących przy budowie trasy S14. 

Droga jest dziurawa! W deszczowe dni, gdy ulica jest bardzo błotnista, tworzą się koleiny, a to znacznie utrudnia przejazd samochodem, rowerem lub przejście pieszo. Nie lepsze są warunki kiedy jest sucho - wówczas uporczywy kurz znacznie utrudnia funkcjonowanie na terenie naszych posesji przy ulicy, a dodatkowo stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla użytkowników przedmiotowej drogi – czytamy w petycji. 

Zgierzanie podkreślają, że na zmianę nawierzchni na asfaltową, na gruntowej Witosa czekają już od kilku lat. 

Zdajemy sobie sprawę z realiów w jakich aktualnie znalazły się samorządy, a także z tego, że stany prawne niektórych posesji w odniesieniu do przedmiotowej ulicy są nadal nieuregulowane. Oczekujemy jednak, że w ramach rekompensaty za lokalne zniszczenia przy budowie trasy S-14 uda się przebudować ulicę Witosa, co umożliwi nam wreszcie normalne funkcjonowanie – podsumowują mieszkańcy. 

Na petycję odpowiedział prezydent Zgierza, Przemysław Staniszewski. Jak wynika z wystosowanego przez niego pisma, mieszkańcy na remont Witosa będą musieli jeszcze poczekać. Wiążą się z tym długotrwałe procedury związane z pozyskaniem terenu pod układ drogowy. 

Istniejąca szerokość pasa drogowego nie pozwala na realizację inwestycji w całym zakresie. Problemem jest odprowadzenie wody opadowej której przy tak gęstej zabudowie i wąskim pasie drogowym nie ma gdzie odprowadzić. Najlepszym rozwiązaniem aby przeprowadzić na takich terenach inwestycję jest opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi w formie ZRID. Taka procedura pozwoli na prawidłowe zaprojektowanie wszystkich niezbędnych elementów drogi wraz z odwodnieniem a następnie realizację inwestycji drogowej – odpowiada prezydent. 

Jak dodaje, pozyskanie niezbędnej dokumentacji, zezwoleń oraz projektów może zająć dużo czasu. Ponadto, ulica Witosa jest jedną z wielu dróg w dzielnicy Proboszczewice, którą mieszkańcy zgłaszają do remontu, a zapotrzebowanie na ich modernizację jest większe z każdym rokiem. Jak pisze Przemysław Staniszewski, miasto ze względu na ograniczenia finansowe w najbliższym czasie nie może zrealizować wszystkich potrzeb mieszkańców w tym zakresie. Odmowę argumentuje także kwestiami technicznymi. 

W przypadku wykonania samej jezdni tj. podbudowy wraz z warstwą wiążącą i ścieralną bez wykonania pozostałych elementów drogi w tym odwodnienia, wody opadowe z jezdni będą spływać na część wąskiego pobocza, które zapewne nie będzie posiadało wystarczającej powierzchni aby woda opadowa w pełni została wchłonięta co grozić może tworzeniem się rozlewisk, które spowodują szybsze niszczenie wykonanej w ten sposób jezdni a także możliwością spływania jej w kierunku przyległych nieruchomości.

Przypomnijmy, że obecnie w Zgierzu trwają remonty między innymi ulicy Piłsudskiego, Rembowskiego czy Musierowicza. Jak poinformowała w ostatnim czasie rzeczniczka UMZ, następne w kolejce do modernizacji mają być m. in. Żytnia, Jabłoniowa czy Chełmońskiego. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy