Reklama

Reklama

Zgierskie ulice do remontu. Wiemy, które z nich są następne „w kolejce” do modernizacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: AR

Zgierskie ulice do remontu. Wiemy, które z nich są następne „w kolejce” do modernizacji - Zdjęcie główne

Które ulice w Zgierzu w najbliższym czasie czeka rewitalizacja? Mamy odpowiedź urzędu | foto AR

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Które ulice w Zgierzu jak najszybciej powinny zostać wyremontowane? Zapytaliśmy o to samych mieszkańców, którzy jak zwykle pospieszyli z licznymi odpowiedziami. Czy ich propozycje pokrywają się z planami władz miasta na kolejne rewitalizacje dróg?

Reklama

Na facebookowym profilu TuZgierz często zamieszczamy pytania skierowane do naszych Czytelników, dotyczące między innymi bieżących spraw w mieście.  Dzięki nim dowiadujemy się co sądzą na temat miejskiej komunikacji, czego ich zdaniem brakuje w Zgierzu lub jakie są ich ulubione miejsca. Tym razem zapytaliśmy, które ulice według zgierzan w pierwszej kolejności powinny zostać wyremontowane. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. 

Mieszkańcy o stanie zgierskich dróg: „Łatwiej powiedzieć, które nie są do remontu”

Wśród ulic wymagających remontu mieszkańcy najczęściej wymieniali ulicę Żytnią, Aniołowską, Bema czy Inżynierską. Propozycji było jednak o wiele więcej: w komentarzach pojawiła się też między innymi ulica Dzika, Chemików, Ciosnowska, 

„Jak remont zakłada zrobienie asfaltu nawet najniższej jakości, poproszę taki na ulicy Przedwiośnie” – pisze pan Tomasz.

„Wszystkie na Proboszczewicach” – dodaje pani Katarzyna. 

„Łatwiej byłoby zadać pytanie, które drogi nie wymagają remontu ;)” – podsumowuje pan Błażej.  

„Żytnia zawsze zapomniana, jedna z dłuższych ulic w mieście, aż wstyd, że w centrum miasta taka polna droga” – to opinia pani Krystyny. 

Czy propozycje zgierzan dotyczące naprawy miejskich dróg pokrywają się z planami na remonty na najbliższe miesiące? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do rzeczniczki Urzędu Miasta.  

„Na ogół w strategii jest tak, że w pierwszej kolejności remontowane są główne ulice, to jest priorytet. Natomiast te mniejsze ulice są brane pod uwagę w dalszej perspektywie” – mówi Renata Karolewska.  

Jak dodaje pełnomocniczka urzędu, w kolejnych miesiącach planowane są remonty ulicy Barlickiego, Dąbrowskiego, wielokrotnie wspominanej przez mieszkańców Żytniej, Jabłoniowej, Chełmońskiego. W trakcie realizacji jest też obecnie ulica Przygraniczna.

Poniżej zamieszczamy wspomniany post ze wszystkimi komentarzami Czytelników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy