Reklama

Reklama

Które chodniki w Zgierzu zasługują na remont? Mieszkańcy komentują: „Można nieźle nogę złamać”

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Dzięki remontom i modernizacjom ulic i budynków Zgierz stopniowo zmienia się na lepsze. Wciąż jednak są rejony, które wręcz proszą się o wymianę nawierzchni dróg czy nowe chodniki. Jakiś czas temu zgierzanie wypowiedzieli się na temat tego, które drogi w mieście najbardziej wymagają remontu. Tym razem z kolei mieszkańcy wskazali ulice, na których według nich powinny zostać wymienione chodniki.

Reklama

„Ulica Zachodnia to tragedia”. Zgierzanie komentują stan chodników w mieście 

W jednym z postów na facebookowym profilu TuZgierz zapytaliśmy naszych czytelników o to, które chodniki ich zdaniem zasługują na przebudowę. W komentarzach mieszkańcy miasta podzieli się swoimi opiniami na ten temat.  

Ul. Zachodnia od Targowej w stronę Gałczyńskiego – pisze pan Mariusz.

"Rembielińskiego, lewa strona od Szczawińskiej do Stępowizny" – dodaje pan Tadeusz. 

Ulica Wspólna, chodniki do wymiany, można nieźle nogę złamać, od lat nic się nie zmieniło – twierdzi pani Jolanta. 

"Park za ogrodami działkowymi do ul.1 Maja, tam można się na chodniku zabić. Czy nasze władze zapomniały?" – pyta pani Małgorzata. 

Wśród ulic wymienionych przez zgierzan, na których chodniki ich zdaniem powinny w najbliższym czasie doczekać się wymiany znalazły się także Fijałkowskiego, Kasztanowa, Osiedlowa czy Malinowa. Jakiś czas temu na stan jednego z chodników w Zgierzu zwrócił radny Łukasz Wróblewski .

Biorąc pod uwagę remont ul. Rembowskiego w Zgierzu ponownie zwracam uwagę na zachodni chodnik na ul. Sikorskiego. Wymaga on pilnej przebudowy z uwagi na swój stan techniczny. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że po wykonaniu remontu ul. Rembowskiego oraz już zmodernizowanych ul. Długiej i wschodniego chodnika na Sikorskiego remont tego ciągu dopełniłby prace w tym fragmencie miasta – pisał radny. 

Do pisma ustosunkował się prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski.

 W chwili obecnej trwa remont nawierzchni ul. Rembowskiego na odcinku od ul. Spółdzielczej do ul. Mielczarskiego polegający na wymianie nawierzchni jezdni i chodników. Po jego zakończeniu planowane będą kolejne działania mające na celu zakończenie modernizacji infrastruktury drogowej w tym rejonie.

Prezydent zaznaczył również, że w pełni popiera konieczność wykonania prac na tej ulicy, na ten moment jednak miasto nie posiada niezbędnych środków finansowych na wymianę chodnika na Sikorskiego. „Sytuacja, w jakiej znajduje się Gmina Miasto Zgierz skłania do oszczędnego wydatkowania środków finansowych. Obecnie realizowane są inwestycje drogowe, na które pozyskane zostało dofinansowanie ze środków zewnętrznych i na bieżąco monitorowane są możliwości pozyskania kolejnych”, odpowiada Przemysław Staniszewski. Według szacunkowych danych koszt remontu Sikorskiego oraz umieszczenie tam między innymi ławek i koszy na śmieci wynosi 176 000 zł.  

Zwróciliśmy się do UMZ z pytaniem dotyczącym planów na kolejne remonty chodników w Zgierzu. Czy pokrywają się z sugestiami mieszkańców? Czekamy na odpowiedź, wrócimy do tematu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy