Reklama

Reklama

Takiej imprezy w naszym regionie jeszcze nie było! Pomieści 10 tys. osób, zagrają gwiazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI, pixabay

Takiej imprezy w naszym regionie jeszcze nie było! Pomieści 10 tys. osób, zagrają gwiazdy - Zdjęcie główne

W lipcu odbędzie się pierwszy Łódzki Festiwal Mleka | foto poglądowe/archiwum KCI, pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz To będzie pierwsze takie wydarzenie w regionie na taką skalę! Już w lipcu odbędzie się Łódzki Festiwal Mleka, impreza plenerowa o charakterze międzynarodowym, w której weźmie udział nawet 10 tysięcy osób. Na przybyłych czekać będzie wystawa najnowszych maszyn rolniczych, dmuchańce i plac zabaw dla dzieci oraz koncerty gwiazd polskiej muzyki.

Reklama

Festiwal organizowany przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi ma co rok gościć w innym miejscu regionu. Tegoroczna edycja odbędzie się 10 lipca w Zduńskiej Dąbrowie na terenach zielonych przyległych do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej, położonego przy drodze krajowej 92, w powiecie łowickim.

Impreza ma na stałe zagościć w kalendarzu najważniejszych imprez województwa łódzkiego i stać się okazją do spotkań tysięcy rolników, przedsiębiorców, konsumentów, ekspertów, przedstawicieli jednostek naukowych, jednostek samorządu terytorialnego i władz rządowych. 

Wydarzenie jest realizowane pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz JM Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Festiwal ma być przestrzenią wymiany wiedzy i doświadczeń dla hodowców, producentów i przetwórców z branży mleczarskiej. Stąd w programie znajdą się prezentacje maszyn i urządzeń, nowinek technologicznych, innowacyjnych rozwiązań, szkolenia, panele czy rozmowy z ekspertami.

- Łódzka branża mleczarska znajduje się w czołówce kraju pod względem ilości produkowanego mleka, posiada największą ilość mleczarni, które co roku zdobywają szereg nagród za jakość swoich produktów oraz innowacyjne formy produkcji. Ważnym elementem tej części programu będzie możliwość zaprezentowania oferty zagranicznym delegacjom handlowym z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki - mówi Mateusz Zbytniewski ze Stowarzyszenia Innowatorów Wsi.

Festiwal został zaplanowany w kilku strefach:

- wystawienniczej, gdzie zaprezentowane zostaną maszyny i urządzenia rolnicze, producenci pasz i nawozów, produkty mleczarni, dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, rękodzieło, a także pozostałe formy twórczości ludowej,

- konferencyjnej,  na którą złożą się prelekcje i prezentacje,

- cateringowej z szerokim wyborem dań,

- administracyjnej, umożliwiającej spotkania z przedstawicielami instytucji współpracujących z branżą rolniczą,

- mleczarska – w której pod okiem znanych kucharzy wystawi się blisko 50 KGW, walczących o cenne nagrody w konkursie kulinarnym,

- artystyczno-rozrywkowej – koncerty gwiazd polskiej estrady, atrakcje dla dzieci w tym dmuchany plac zabaw oraz wesołe miasteczko.

Dla wystawców i uczestników Festiwalu została zaplanowana też blisko pięciohektarowa przestrzeń parkingowa.

Koncerty gwiazd:

18:30 Defis

20:00 Dawid Kwiatkowski

21:15 Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

 

Info: Stowarzyszenie Innowatorzy Wsi

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy