Reklama

Reklama

W grudniu mają wrócić połączenia kolejowe na trasie Zgierz – Ozorków – Łęczyca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W grudniu mają wrócić połączenia kolejowe na trasie Zgierz – Ozorków – Łęczyca - Zdjęcie główne

Grudniu powinny wrócić połączenia kolejowe ze Zgierza do Kutna i do Łodzi | foto PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Dobra wiadomość dla osób podróżujących koleją. W grudniu planowany jest powrót połączeń na trasie Zgierz - Ozorków - Łęczyca. Trwa modernizacja linii kolejowej. Po ukończeniu prac pociągi pasażerskie na całym odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków – Łęczyca przyspieszą ze 100 km/h do 120 km/h, a towarowe z 60 km/h do 100 km/h.

Reklama

Prace modernizacyjne na przystanku Zgierz Północ

Na linii Łódź Kaliska - Zgierz wymieniono tory, sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem. Zmodernizowano także stacje Łódź Żabieniec i Zgierz. Przebudowywano wiadukty kolejowe w Zgierzu. Ruch pociągów odbywa się po dwóch zmodernizowanych torach. Połączenia na trasie Zgierz – Ozorków – Łęczyca mają wrócić w grudniu. Do tego czasu obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.

W przebudowie jest przystanek Zgierz Północ, gdzie budowany jest drugi tor. Tzw. mijanka zwiększy przepustowość trasy i umożliwi przejazd większej liczby pociągów.

Dodajmy, że na modernizowanych peronach w Łęczycy, Ozorkowie i Sierpowie są już nowe ławki, wiaty, oznakowanie i informacja pasażerska. Między Ozorkowem a Łęczycą ułożono nowy tor i sieć trakcyjną. W grudniu planowany jest powrót pociągów na trasę do Łodzi i Kutna. Inwestycja o wartości ok. 130 mln zł zwiększy dostępność do kolei i zapewni lepsze przejazdy pociągów. Prace są realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych.

Nowe Centrum Sterowania w Zgierzu

Na stacjach w Ozorkowie i Łęczycy i przystanku w Sierpowie są już wybudowane nowe perony, wyposażone w wiaty i ławki. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się skorzystają z pochylni. Dla podróżnych przygotowano oznakowanie, które ułatwi orientację. Wykonawca zakończył układanie nawierzchni ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących. Zamontowano nowe oświetleniowe i nagłośnienie. Na potrzeby rowerzystów ustawione zostały stojaki rowerowe.

Zakończono układanie nowych torów na szlaku Ozorków – Łęczyca i na stacjach. We wrześniu specjalistyczne maszyny zakończyły regulację i podbijanie torów. Do grudnia wykonawca skończy prace przy odwodnieniu i uporządkuje teren. Dzięki przebudowie torów pociągi pasażerskie przyspieszą z obecnych 70-90 km/h do 120 km/h. Skróci się czas podróży w regionie i w kierunku Wielkopolski, Kujaw i Pomorza.

Wzrost poziomu bezpieczeństwa zapewni modernizacja 8 przejazdów kolejowo-drogowych. Pięć z nich, w miejscowościach Wróblew, Solca Mała, Sierpów i Łęczyca (ul. Jana Kochanowskiego) wyposażonych będzie w sygnalizację świetlno-dźwiękową. Nadzór nad sprawnym prowadzeniem ruchu pociągów zapewni nowe Lokalne Centrum Sterowania w Zgierzu, wyposażone w komputerowe systemy oraz nowoczesne urządzenia.

Liczby inwestycji:

  • 5 – nowych peronów na stacjach Ozorków i Łęczyca oraz przystanku Sierpów
  • 17 km – wymienionych torów i sieci trakcyjnej
  • 17 – wymienionych rozjazdów
  • 8 – przebudowanych przejazdów kolejowo-drogowych
  • 2 – wyremontowane mosty
  • 1 – zmodernizowane Lokalne Centrum Sterowania w Zgierzu
CZYTAJ TAKŻE: Ranking liderów inwestycji. Sprawdziliśmy, jak na tle kraju wypadł Zgierz

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy