Reklama

Reklama

W przyszłym roku planujesz ocieplić dom? Możesz dostać dofinansowanie! UMZ przypomina o zasadach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

W przyszłym roku planujesz ocieplić dom? Możesz dostać dofinansowanie! UMZ przypomina o zasadach - Zdjęcie główne

foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zgierzanie, którzy w nadchodzącym roku planują termomodernizację swoich domów będą mogli starać się o dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze". Urząd Miasta Zgierza przypomina o warunkach, jakie trzeba spełnić.

Reklama

Dofinansowanie na kompleksową termomodernizację z programu „Czyste powietrze” 


Nowa odsłona programu „Czyste powietrze” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska startuje 3 stycznia 2023 roku. Przysługiwać będzie tym, którzy zdecydują się na przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji swoich budynków. Kolejna edycja programu daje możliwość złożenia dwóch wniosków o dofinansowanie. Osoby, które otrzymały już fundusze na wymianę kotła, teraz starać się mogą także o dodatek właśnie na termomodernizację.


Beneficjenci, we wszystkich trzech częściach Programu, będą mogli otrzymać dofinansowanie tak jak dotychczas na szereg rozwiązań służących dociepleniu budynku i wymianie źródła ciepła wraz z np. modernizacją CO i CWU, montażem wentylacji z rekuperacją oraz zamontowaniem mikroinstalacji fotowoltaicznej.


Jak informuje na swojej stronie UMZ najwyższe poziomy dofinansowania, uwzględniające kompleksową termomodernizację wraz z mikroinstalacją fotowoltaiczną w poszczególnych częściach programu kształtują się do poziomu 66 tys. zł, 99 tys. zł i 135 tys. zł bezzwrotnej dotacji. 


Jakie warunki trzeba spełnić, by starać się o dofinansowanie z programu? Od starających się o dotację wymagany jest audyt energetyczny, a także wykonanie wszystkich elementów wskazanych w jednym z wariantów w przygotowanym audycie, który zagwarantuje zmniejszenie zużycia energii użytkowej (EU) na cele ogrzewania budynku: do wartości nie większej niż 80 kWh/(m2*rok), lub o minimum 40%.


Inne ważne zmiany w programie to: wprowadzenie możliwości uzyskania dotacji na kocioł na biomasę drzewną o obniżonej emisyjności cząstek stałych ≤ 20 mg/m3 w przypadku gdy budynek jest podłączony do sieci dystrybucji gazu. Zmiany obejmują także eliminację od 1 lipca 2023 r., po zastosowaniu okresu przejściowego, możliwości dofinansowania w ramach Programu kotłów na biomasę drzewną, których emisyjność cząstek stałych przekracza 20 mg/m3

.
Więcej informacji na temat możliwości otrzymania dotacji oraz pomoc przy wypełnianiu koniecznych wniosków mieszkańcy mogą uzyskać w  Urzędzie Miasta Zgierza, w pokoju nr 12, gdzie funkcjonuje punkt konsultacyjno-informacyjny PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE". Dodatkową pomoc można uzyskać pod numerem telefonu 
42 714 32 33. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy