Reklama

Reklama

W Zgierzu powstanie ośrodek dla niepełnosprawnych. Co będzie oferować placówka?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/zdjęcie poglądowe

W Zgierzu powstanie ośrodek dla niepełnosprawnych. Co będzie oferować placówka?   - Zdjęcie główne

W Zgierzu planowane jest stworzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych | foto Canva/zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Przy ulicy Reymonta w Zgierzu planowana jest budowa specjalistycznego centrum opiekuńczo-mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych. Jakie niezbędne udogodnienia będzie oferować placówka?

Reklama

Ośrodek wybudowany zostanie przez Gminę Miasto Zgierz w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt ma zostać zrealizowany do końca maja 2024 roku. 

Centrum opiekuńczo-mieszkalne w Zgierzu. Co będzie oferować ośrodek? 

Jak wynika z komunikatu przekazanego przez Urząd Miasta Zgierza, projekt budowy centrum opiekuńczo-mieszkalnego zakłada stworzenie komfortowych warunków dla siedemnastu niepełnosprawnych mieszkańców miasta, w tym siedmiu miejsc całodobowego pobytu oraz dziesięciu miejsc wsparcia dziennego. Zapewnione zostanie im kompleksowe wsparcie medyczne oraz społeczne, a także możliwość rehabilitacji. Udogodnienia dostępne dla podopiecznych mają zapewnić im niezależne i samodzielne funkcjonowanie oraz umożliwić  nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów społecznych.  Działalność ośrodka ma na celu poprawę jakości życia osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy