Reklama

Reklama

W Zgierzu stanęło już trzecie serce na nakrętki. Dlaczego warto z nich skorzystać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: miasto.zgierz.pl

W Zgierzu stanęło już trzecie serce na nakrętki. Dlaczego warto z nich skorzystać?  - Zdjęcie główne

W Zgierzu stanęło już trzecie serce na nakrętki | foto miasto.zgierz.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Trzeci już taki pojemnik na odpady segregowane pojawił się w przestrzeni miejskiej. Tym razem zbiornik ustawiono na osiedlu Rudunki przy skrzyżowaniu ulic Szczawińskiej i Rembielińskiego - w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3.

Reklama

Wyjątkowy pojemnik na odpady w Zgierzu

Dotychczas w Zgierzu funkcjonowały dwa specjalne pojemniki na odpady segregowane (Osiedle 650-lecia oraz bliskie sąsiedztwo SP11). Tam pozostawione plastikowe nakrętki zyskują ''drugie życie''. Dochód z recyklingu przeznaczany jest dla zgierskiego Hospicjum im. Jana Pawła II ("serce" przy ul. Witkacego/Tuwima) oraz koła PSONI - Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (przy SP 11). 

Kilka dni temu trzeci pojemnik na odpady segregowane pojawił się na osiedlu Rudunki, niedaleko SP nr 3 z Zgierzu. Korzystając z "serca" pomagamy środowisku (segregacja!), ale też organizacjom pożytku publicznego. Sprzedaż nakrętek z pojemnika przy SP3 pozwoli na dofinansowanie leczenia i rehabilitacji cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe Krzysia Smarzycha. 

"Serce" ustawiono dzięki współpracy Urzędu Miasta Zgierza i Organizacji Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy