Reklama

Reklama

W Zgierzu zabraknie węgla? Mieszkańcy zaniepokojeni, UMZ wyjaśnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Kluczyńska

W Zgierzu zabraknie węgla? Mieszkańcy zaniepokojeni, UMZ wyjaśnia - Zdjęcie główne

Czy zgierzanie zakupią w tym roku tańszy węgiel? Będą musieli uzbroić się w cierpliwość | foto Anna Kluczyńska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Post zamieszczony przez jedną z mieszkanek Zgierza na jednej z grup społecznościowych wywołał sporą dyskusję wśród internautów. Czy do końca roku zgierzanie nie zakupią już węgla? O który rodzaj opału chodzi? Zwróciliśmy się z tym pytaniem do lokalnych składów i Urzędu Miasta.

Reklama

Wspomnianą wiadomość zamieściła w sieci jedna z członkiń facebookowej grupy „Zgierskie sprawy”. 

Węgla w Zgierzu nie będzie do końca roku, taką informację otrzymałam na Łęczyckiej, nie dojechał transport – pisze zgierzanka. 

Internauci zaniepokoili się sprawą, przede wszystkim z powodu zapowiadanych na najbliższy czas srogich, zimowych warunków. 

O zgrozo, jak większe mrozy zapowiadają, co mają zrobić ludzie bez węgla – pisze pani Małgorzata. 

A mi w poniedziałek pani na Łęczyckiej powiedziała ,że ma przyjechać jakiś opał po świętach. Tylko nie wiadomo jaki.  Może dziś przyszła informacja, że wcale nie przyjedzie do końca roku – dodaje pani Marzena.

Są też tacy, którzy na chwilę obecną są spokojni, ponieważ w opał zaopatrzyli się wcześniej. 

Ufff dobrze że kupiłam jeszcze przed wakacjami ekogroszek – pisze kolejna z komentujących. 

Czy rzeczywiście w Zgierzu zabraknie węgla? Postanowiliśmy zweryfikować tę informację. 

Jak dowiedzieliśmy się po kontakcie z pracownikami zgierskich składów mieszczących się przy ulicy Ciosnowskiej i Kuropatwińskiej, droższy węgiel, w cenie 3200 zł będzie dostępny. Nie wiadomo jednak, co z opałem, który mieszkańcy mieli móc kupić taniej – za 2000 zł. Osoby, które otrzymały już pokwitowanie i z nim udadzą się do składu, otrzymają węgiel. Prawdopodobnie zaczekać będą jednak musiały osoby, które dopiero teraz zaczną załatwiać konieczne do tego formalności. 

„Nie możemy sprzedawać czegoś, czego nie ma”

Jak poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta Zgierza, Renata Karolewska, rzeczywiście, na ten moment jest problem z dostawami węgla z kopalni. Mieszkańcy, którzy nie złożyli jeszcze wniosków o możliwość zakupy tańszego węgla, będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ teraz wydawany on będzie osobom, które otrzymały już decyzję i pokwitowanie. Po Nowym Roku osoby, które będą chciały zakupić węgiel po cenach preferencyjnych będą mogły składać kolejne wnioski do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Łęczyckiej. 

Od początku stycznia zgierzanie powinni więc trzymać rękę na pulsie. Jak zapewnia rzeczniczka, informacje o dostawach węgla będą na bieżąco przekazywane mieszkańcom Zgierza za pomocą mediów społecznościowych UMZ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy