Reklama

Reklama

Weekend w Zgierzu zapowiada się spokojniej, ale nudą nie będzie wiało

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu

Weekend w Zgierzu zapowiada się spokojniej, ale nudą nie będzie wiało - Zdjęcie główne

W niedzielę w Kinie w Starym Młynie w Zgierzu odbędą się aż cztery seanse | foto Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Tradycyjnie co piątek wybieramy dla Was najciekawsze propozycje przyjemnego spędzenia dwóch weekendowych dni w Zgierzu. Sprawdźcie, z jakich atrakcji możecie skorzystać.

Reklama

Kreatywna Kuźnia Familijna

W sobotę o godz. 10 Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu przy ul. ks. Sz. Rembowskiego 17 zaprasza na warsztaty tworzenia makramy w ramach cyklicznych spotkań Kreatywnej Kuźni Familijnej.

Makrama to dekoracja, która w ostatnich sezonach zyskała ogromną popularność. Fantazyjnie splecione sznurki, zawieszone na podłużnym kiju są piękną ozdobą wnętrz w stylu boho (i nie tylko). Jednak makrama może pełnić funkcję nie tylko estetyczną, ale też praktyczną.

Podczas warsztatów z tworzenia makramy będzie można samodzielnie zrobić ozdobny, wiszący kwietnik. Obowiązują przedpłaty (30 zł/osoba). 

Szczegółowe informacje i w tym zapisy na stronie CKD 

Hulaj dusza dla dzieci

W niedzielę o godz. 11:00 Centrum Kultury Dziecka (CKD) przy ul. ks. Sz. Rembowskiego 17 proponuje warsztaty multisensoryczne dla dzieci od 6. miesiąca życia do 6 lat z rodzicami. 

HULAJ DUSZA to łódzki projekt Karoliny Radzikowskiej. O idei, ofercie i formach pracy przeczytacie na stronie http://hulajdusza.com.pl/ 

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy i informacje bezpośrednio pod numerem telefonu 660 275 402. Koszt 45 zł/spotkanie.

Zgierski Festiwal Organowy

Także w niedzielę o godz. 19 w kościele pw. św. Jana Pawła II przy ul. Łagiewnickiej 76 w Zgierzu prawdziwą ucztę będą mieli miłośnicy muzyki organowej. W ramach trwającego II Zgierskiego Festiwalu Organowego organizatorzy zapraszają na koncert kameralny w wykonaniu Adama Kowalskiego (organy) z Świętej Lipki i Aleksandry Zamojskiej (sopran) z Salzburga. 

II Zgierski Festiwal Organowy, którego organizatorem jest Parafia pw. św. Jana Pawła II w Zgierzu, powstał w celu popularyzacji muzyki organowej i kameralnej, zapewnieniu społeczności Miasta Zgierza i okolic wrażeń artystycznych na najwyższym poziomie, oraz aby przekazać słuchaczom w ciekawej formie rzetelną wiedzę na temat króla instrumentów, jakim są organy. Podczas festiwalu uczestnicy mogą posłuchać muzyki granej przez muzyków najwyższej klasy z całej Polski, koncertujący zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. 

Wstęp wolny. 

Niedziela pełna seansów w Starym Młynie

Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w Zgierzu zaprasza w niedzielę do Kina w "Starym Młynie" przy ul. Długiej 41a:

o godz. 10:00 - "Igrzyska zwierzaków",

o godz. 12:30 - "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a",

o godz. 17:00 - "Książę",

o godz. 19:00 - "Boscy"

Bilety do nabycia w Starym Młynie (przed seansem) lub online https://bilety.starymlynzgierz.pl/ w cenie: 20 zł normalny, 16 zł ulgowy (przysługuje dzieciom do lat 6, dzieciom i młodzieży szkolnej do ukończenia szkoły średniej, za okazaniem ważnej legitymacji uczniowskiej), 18 zł studencki i seniorski (przysługuje studentom_tkom za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej oraz emerytom i rencistom za okazaniem ważnej legitymacji emeryta_tki / rencisty_tki).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy