Reklama

Reklama

Węgiel tańszy nawet o 2000 zł? Rozpoczął się nabór wniosków o zakup opału w niższych cenach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Węgiel tańszy nawet o 2000 zł? Rozpoczął się nabór wniosków o zakup opału w niższych cenach - Zdjęcie główne

Ruszył nabór wniosków o zakup węgla w niższych cenach | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Na przestrzeni ostatnich miesięcy ceny węgla drastycznie poszybowały w górę. Osoby, które ogrzewają domy paląc w piecach mierzą się z brakami w składach opału oraz wysokimi stawkami za tonę. W Zgierzu ruszył etap składania wniosków o możliwość zakupu tańszego węgla. Ubiegać mogą się o niego mieszkańcy, którzy otrzymali już dodatek węglowy oraz zadeklarowały z jakiego źródła ciepła korzystają.

Reklama

Tani węgiel w Zgierzu. MOPS przyjmuje wnioski na zakup w niższej cenie 

 Dwa wspomniane kryteria będą weryfikowane – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej sprawdzi, czy osoby składające wnioski mają uprawnienia do zakupu tańszego opału. 

Mamy obowiązek sprawdzić, czy wniosek został złożony przez osobę faktycznie uprawnioną do zakupu węgla po preferencyjnej cenie - przekazała Renata Wolska, dyrektor MOPS w Zgierzu.

Jak informuje Urząd Miasta Zgierza, po pomyślnej weryfikacji osoba ubiegająca się o przyznanie prawa do zakupu tańszego węgla otrzymuje potwierdzenie. Na jego podstawie będzie musiała uiścić opłatę za węgiel w kasie MPGK przy ulicy Łęczyckiej 24. „Po dokonaniu wpłaty dostaje specjalny kwit potwierdzający ilość zakupionego asortymentu, jego typ oraz skierowanie do konkretnego składu opału w Zgierzu, z którego można będzie odebrać węgiel”, czytamy w objaśnieniu UMZ. Jak mówi prezes MPGK Monika Hoffman-Grabowska, mieszkańcy będą kierowani do składów znajdujących się najbliżej ich miejsca zamieszkania. 

Według ustawy, preferencyjna cena za tonę opału wynosić może maksymalnie 2000 zł. Biorąc pod uwagę obecne ceny, w niektórych przypadkach może być to nawet połowa normalnej kwoty. Najwyższe oferty sięgają już 4000 zł. 

Cena będzie ostatecznie zależeć od tego, z jakiej odległości Miasto przywiezie opał. Przy tym za transport do domu z wyznaczonego składu nabywca będzie musiał zapłacić sam - informuje Bohdan Bączak, zastępca prezydenta miasta. Za dodatkową opłatą zamówiony węgiel zostanie dostarczony zapakowany w worki. 

Wnioski o preferencyjny zakup węgla składać można najpóźniej do 15 kwietnia 2023 roku. W Zgierzu przyjmowane będą w siedzibie MOPS-u przy ulicy Długiej 56 w pokoju nr 7. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy