Reklama

Reklama

Zgierscy policjanci świętują i zapraszają w swoje szeregi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Zgierzu

Zgierscy policjanci świętują i zapraszają w swoje szeregi - Zdjęcie główne

Zgierska komenda czeka na kandydatów do policji | foto KPP w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Myśleliście kiedykolwiek o służbie w policji, ale nic o niej nie wiecie? Zastanawiacie się co należy zrobić, żeby służyć w policji, albo czy nadajecie się do tego? W każdy pierwszy czwartek miesiąca zgierscy policjanci organizują „doborowy dyżur”. Wszyscy zainteresowani służbą w niebieskich szeregach mogą przyjść lub zadzwonić i dowiedzieć się wszystkiego na temat pracy i procesu doboru do Policji.

Reklama

Międzypowiatowe obchody Święta Policji w tym roku w Skierniewicach

Lipiec to szczególny czas dla policjantów. W tym okresie funkcjonariusze obchodzą swoje święto – Święto Policji. Tegoroczne międzypowiatowe obchody odbyły się w Skierniewicach. „Pomagać i chronić” to motto formacji – podkreślił w wystąpieniu komendant skierniewickiej jednostki Wojciech Dworak. Z rąk szefa garnizonu, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Sławomira Litwina policjanci odebrali dziś odznaczanie i awanse na wyższe stopnie.

Służba w policji jest niezmiernie trudną misją, codziennie z narażeniem życia dbacie o najwyższe wartości – życie, zdrowie oraz mienie, dajecie poczucie bezpieczeństwa. Niejednokrotnie zadanie wiąże się z wyrzeczeniami i przeciwnościami, mimo to, zakładacie niebieski mundur, by dawać Polakom poczucie bezpieczeństwa – mówił do uczestniczących w uroczystości policjantów insp. Sławomir Litwin, komendant wojewódzki Policji. Pandemia, problem migracyjny na białoruskiej granicy. Żeby było mało, 24 lutego Rosja dla Europy zaplanowała własny scenariusz, trudno to nazwać inaczej, jak napaścią na Ukrainę. Policjanci stanęli na wysokości zadania. My doskonale wiemy z historii, jak Rosjanie postępują z wrogami komunizmu, który według nich jest jedyną słuszną drogą. Chylę przed wami czoło, pięknie dziękuję, to dla mnie ogromny zaszczyt stać na czele tej formacji – podkreślał dalej szef policjantów w województwie.

W Zgierzu brakuje policjantów

W zgierskiej komendzie jest 10 wakatów. To znaczy, że na tyle etatów są pieniądze, ale brakuje chętnych i spełniających wymagania kandydatów. Dlatego funkcjonariusze prowadzą praktycznie ciągłą rekrutację, a raz w miesiącu organizują „doborowy dyżur”, skierowany dla wszystkich osób zainteresowanych służbą w policji. W jego trakcie każdy może uzyskać szczegółowe informacje na temat doboru do służby w policji oraz bliżej zapoznać się z procedurą rekrutacji. Jest też możliwość przyjrzenia się pracy poszczególnych pionów formacji, a także złożyć dokumenty niezbędne do rozpoczęcia rekrutacji i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu.

Zarobki początkującego policjanta w zgierskiej komendzie są uzależnione od wieku. Z uwagi na zwolnienie z podatku dochodowego osób poniżej 26 lat, młodsi funkcjonariusze zarobią trochę więcej. Ci starsi mogą liczyć na początek na 3100 zł na rękę. Szczegółowe informacje na temat naboru oraz wymagania – w tym te fizyczne, jakie musi spełnić kandydat, znajdziecie na stronach Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy