Reklama

Reklama

Zgierscy „Seniorzy w akcji”. Rusza rekrutacja do 15. edycji konkursu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Zgierscy „Seniorzy w akcji”. Rusza rekrutacja do 15. edycji konkursu  - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Zgierza mogą brać udział w rekrutacji do programu "Seniorzy w akcji" | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Rozpoczyna się rekrutacja do 15. odsłony programu „Seniorzy w akcji”. Tegoroczna edycja skupiać się będzie na pomysłach będących odpowiedzią na aktualne problemy społeczne, między innymi powiązane z napływem uchodźców z Ukrainy i pomocą dla nich.

Reklama

Program „Seniorzy w akcji” ma na celu zachęcanie osób starszych do realizowania celów i aktywności na rzecz społeczności. 

„Konkurs Seniorzy w akcji zrodził się z przekonania, że pasja i chęć działania są niezależne od wieku. Ludzie, którzy przez całe życie byli aktywni i przedsiębiorczy, po przejściu na emeryturę w naturalny sposób szukają nowych przestrzeni do samorealizacji. W życiu wielu osób dopiero po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce pojawia się wyraźna potrzeba i czas, aby zrobić coś dla siebie i swojej społeczności. To z myślą o takich osobach powstał nasz program” – czytamy na stronie organizatora.  

"Seniorzy w akcji". Mieszkańcy Zgierza mogą zgłaszać swój udział

Do 15 kwietnia zgierscy seniorzy mogą brać udział w rekrutacji do 15. edycji konkursu. Osoby starsze i tandemy międzypokoleniowe mogą zgłaszać pomysły na aktywności związane z aktualnymi problemami społecznymi. Tegoroczna odsłona skupiać się będzie między innymi na szukaniu rozwiązań w kwestii pomocy uchodźcom z Ukrainy. Uczestniczy nie muszą mieć doświadczenia w realizacji podobnych projektów – organizatorzy zapewniają, że liczy się przede wszystkim chęć wyjścia z inicjatywą i umiejętność współpracy. Program przewiduje 10 i 15-tysięczne dotacje na realizację projektów, warsztaty z ekspertami, pomoc w rozwoju liderskich kompetencji czy możliwość współpracy i wymiany pomysłów między uczestnikami. 

Jakie projekty będą poszukiwane w ramach tegorocznej edycji? Poniżej zamieszczamy wytyczne dotyczące pomysłów realizowanych w projekcie: 

  • wspierające osoby, które doświadczyły migracji, uchodźców przybyłych do naszego kraju, mające na celu pomoc w ich aklimatyzacji w życiu społecznym, 
  • mające charakter antydyskryminacyjny, promujące tolerancję i wielokulturowość, 
  • oparte o potrzeby najstarszych członków lokalnej społeczności, 
  • angażujące osoby starsze w działania na rzecz środowiska, 
  • wykorzystujące nowoczesne technologie do kreowania środowiska przyjaznego seniorom, 
  • wspierające aktywność starszych mężczyzn. 
Zainteresowani udziałem w konkursie mogą zgłaszać się poprzez formularz na stronie:  https://seniorzywakcji.pl/rekrutacja/formularz/. Więcej informacji na stronie www.seniorzywakcji.pl. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy