Reklama

Reklama

Zgierz rekordzistą pod względem sprzedaży węgla. Kiedy kolejne dostawy opału?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Kluczyńska

Zgierz rekordzistą pod względem sprzedaży węgla. Kiedy kolejne dostawy opału? - Zdjęcie główne

UMZ poinformował, kiedy można spodziewać się kolejnych dostaw węgla | foto Anna Kluczyńska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W ostatnim czasie mieszkańców Zgierza zaniepokoiła informacja o tym, że do końca roku mogą wystąpić problemy z dostawami opału. Sprawa dotyczyła zakupu po cenach preferencyjnych, a z informacji przekazanych przez Urząd Miasta Zgierza wiadomo, że kolejnych dostaw można spodziewać się w okresie poświątecznym oraz po 1 stycznia.

Reklama

Kiedy kolejne dostawy węgla w Zgierzu? 

Jak informuje UMZ, gmina Miasto Zgierz przoduje w ilości sprowadzanego węgla oraz jego sprzedaży mieszkańcom. Tańszy węgiel trafił do tutejszych składów jako pierwszy. Opał dostarczany jest z kopalni Mysłowice-Wesoła i Marcel. Z grudniowych danych przekazanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zgierzu z około 800 000 kg zakupionego węgla do domów mieszkańców trafiło 740 000 kg. 

Sprzedaliśmy dotąd najwięcej węgla ze wszystkich gmin naszego powiatu – mówił Bohdan Bączak, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza.

Kolejne dostawy tańszego węgla dowożone z kopalni Marcel do Zgierza dojechać mają w dniach 22-29 grudnia. Następne partie docierać będą do lokalnych składów po Nowym Roku. O możliwość zakupu opału po cenach preferencyjnych mogą ubiegać się osoby, które złożyły już wniosek o dodatek węglowy. 

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem ministerialnym, osoby uprawnione mogą nabywać do trzech ton tańszego węgla na gospodarstwo domowe do kwietnia 2023 r., z czego tegoroczny limit (półtorej tony) można przesunąć na przyszły rok – informuje Urząd Miasta.

Jakiś czas temu zwróciliśmy się do zgierskich składów opału z pytaniem o to, czy obawy mieszkańców o dostępność węgla są uzasadnione. Jak się okazało, opał na ten moment jest, jednak ten w wyższych cenach. Z możliwości zakupu tańszego węgla mogą korzystać osoby, które otrzymały już decyzję i pokwitowanie konieczne do odbioru.  Na dostawy nieco dłużej poczekać będą musiały osoby, które dopiero podjęły niezbędne do uzyskania tej możliwości kroki, zgłosiły się do MOPS-u i MPGK. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy