Reklama

Reklama

Zgierz upamiętni Żołnierzy Wyklętych. Mieszkańcy miasta pobiegną „Tropem wilczym”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Zgierz

Zgierz upamiętni Żołnierzy Wyklętych. Mieszkańcy miasta pobiegną „Tropem wilczym” - Zdjęcie główne

6 marca odbędzie się zgierska edycja biegu ku pamięci Żołnierzom Wyklętym | foto Miasto Zgierz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W najbliższą niedzielę Zgierzanie spotkają się w Parku Miejskim by wziąć udział w biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych.

Reklama

6 marca odbędzie się zgierska edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych — Tropem Wilczym. O godzinie 12:00 z Parku Miejskiego wystartuje bieg honorowy na 1963 metry – dwa okrążenia wokół stawu. Dla bardziej doświadczonych biegaczy o 12:30 ruszy bieg główny na dystansie 5 km. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy z koszulką i pamiątkowym medalem, na najszybszych czekać będą też czekać drobne upominki. Zapisy możliwe są na stronie https://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=718. 

Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych? Jak to się zaczęło? 

Skąd wzięła się inicjatywa biegu? W 2011 roku 1 marca zostało ustanowione święto Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Upamiętnia ono polskich żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. Na oficjalnej stronie wydarzenia możemy znaleźć informacje na temat początków biegu. 

„W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych” – czytamy na www.tropemwilczym.org. 

Bieg „Tropem wilczym” gromadzi nie tylko mieszkańców miast polskich – inicjatywa ta wyszła już poza granice naszego państwa. Na mapie wydarzeń znajdują się także Bruksela, Riegelsberg, Magdeburg czy Wilno. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy