Reklama

Reklama

Zbiórki darów i manifestacje. Zgierzanie solidaryzują się z Ukrainą

Opublikowano: pon, 28 lut 2022 15:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Mieszkańcy Zgierza tłumnie zaangażowali się w pomoc obywatelom Ukrainy. Okazali duże wsparcie w postaci darów dla potrzebujących, wyrazili też sprzeciw wobec działań wojennych i agresji ze strony Rosji.

Reklama

Od 26 lutego zgierzanie mogą wspomóc ogarniętą wojną Ukrainę przynosząc niezbędne dla jej obywateli produkty i przedmioty – zbiórka została zorganizowana w budynku przy ulicy Mielczarskiego 1. Mieszkańcy Zgierza dostarczyli do punktu pomocowego ogromne ilości żywności, artykułów higienicznych, wśród darów znalazły się też niezbędne koce czy śpiwory. 

 Punkt przy Mielczarskiego będzie czynny do odwołania. Dary można przynosić zarówno w tygodniu, jak i w weekendy – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00, w soboty i niedziele od 9:00 do 17:00. Na liście najpotrzebniejszych rzeczy znajdują się: 

- materiały opatrunkowe

- długoterminowa żywność

- środki higieny 

- śpiwory, koce, łóżka polowe, pościel 

Oprócz wsparcia poprzez przekazanie niezbędnych artykułów zgierzanie okazali solidarność z Ukrainą gromadząc się na Placu Jana Pawła II. Na budynku Urzędu miasta została wyświetlona ukraińska flaga. Zebrani na placu mieszkańcy Zgierza wyrazili swój sprzeciw wobec zbrodniczych działań ze strony rosyjskiej. 

Zgierz solidarny z Ukrainą. Jakie wsparcie oferują mieszkańcy? 

Oprócz zorganizowanej przez władze miasta zbiórki zgierzanie wykazują sie też inicjatywą na lokalnych grupach w mediach społecznościowych. Mieszkańcy miasta poszukują mieszkań dla przybyłych uchodźców, oferują pomoc w zorganizowaniu transportu z granicy, wychodzą też z propozycją tymczasowego zakwaterowania. 

Jak informuje Urząd Miasta Zgierz, chętni do pomocy w postaci użyczenia lokalu zgierzanie mogą zgłaszać taką możliwość na adres: [email protected] . „W mailu należy podać: adres lokali, liczbę lokali, wyposażenie oraz wskazać możliwy okres, w którym lokal może być wynajęty, czytamy na stronie UMZ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.