Reklama

Reklama

Dawne zdjęcia Zgierza. Zobacz, jak wyglądało miasto sto lat temu! [galeria]

Opublikowano: pon, 9 maj 2022 20:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Czy są wśród Was miłośnicy historii? Przygotowaliśmy dla Was kolejną porcję fotografii przedstawiających Zgierz z dawnych czasów. Zajrzyjcie do galerii i przenieście się w czasie o kilkadziesiąt, a nawet ponad sto lat.

Reklama

Zgierz na starych fotografiach 

Jak wyglądał Zgierz w latach 20.? Co zmieniło się w naszym mieście w ciągu osiemdziesięciu, dziewięćdziesięciu, a nawet stu lat? Na te pytania mieszkańcy mogą odpowiedzieć sobie sięgając do albumów i zbiorów ze starymi zdjęciami. Dzięki obrazom zamieszczanym w sieci przez miłośników historii i fotografii, a także zbiorom z Archiwum Narodowego możemy cofnąć się w czasie o kilkadziesiąt lat i dowiedzieć się, jak dawniej wyglądały ulice i dzielnice w Zgierzu. Dzięki nim mamy także możliwość poznania historii okolic, które przemierzamy każdego dnia. Stare, nieco podniszczone zdjęcia i widokówki to kopalnia wiedzy na temat historii miasta!   

W galerii znajdziecie zdjęcia między innymi zgierskiego ratusza, internatu nauczycielskiego, dawnych fabryk czy fotografie dokumentujące istotne wydarzenia takie jak odsłonięcie pomnika Żeromskiego.  

Zajrzyjcie do galerii i sprawdźcie, czy rozpoznalibyście niektóre z tych miejsc!  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy