Reklama

Reklama

Gratka dla miłośników historii średniowiecza. Już wkrótce kolejne Zgierskie Spotkania Muzealne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AR

Gratka dla miłośników historii średniowiecza. Już wkrótce kolejne Zgierskie Spotkania Muzealne - Zdjęcie główne

Zgierskie Spotkania Muzealne już 1 grudnia o godz. 18:00 | foto AR

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Pasjonaci historii średniowiecza niebawem będą mieli okazję do wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu, podczas którego omówiony zostanie temat jednego z symboli tej epoki. W Muzeum Miasta Zgierza odbędą się kolejne, LXV już Zgierskie Spotkania Muzealne, tym razem pod hasłem „Miecze grunwaldzkie – symbolika, historia, ideologia”.

Reklama

LXV Zgierskie Spotkania Muzealne. Motywem przewodnim miecze grunwaldzkie 

Podczas kolejnej odsłony spotkań dla miłośników historii cyklicznie odbywających się Muzeum Miasta Zgierza mieszkańcy będą mieli okazję do wysłuchania wykładu na temat symboliki mieczy grunwaldzkich i znaczenia zwycięstwa pod Grunwaldem w kulturze. 1 grudnia o godzinie 18:00 spotkanie na ten temat poprowadzi dr Damian Kasprzyk, doktor nauk humanistycznych  i etnolog, wykładowca na Uniwersytecie Łódzkim, członek rad muzealnych oraz autor i redaktor wielu artykułów i opracowań poświęconych muzeologii, antropologii rzeczy i regionalizmowi. O czym usłyszeć będzie można podczas czwartkowego spotkania? Wykład dotyczyć będzie między innymi zjawiska wykorzystywania motywu bitwy pod Grunwaldem w kulturze, literaturze oraz polityce i nadawaniu mu pożądanego sensu w danym okresie i sytuacji społeczno-politycznej. 

„Autor podąża tym tropem analizując sposoby wykorzystywania mieczy grunwaldzkich w procesie budowania tożsamości narodowej Polaków na przestrzeni 600 lat, interpretuje liczne wizerunki mieczy jako materialne korelaty pewnych idei, powstających na potrzeby określonych momentów dziejowych” – zapowiadają organizatorzy. 

Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

1 grudnia | Muzeum Miasta Zgierza | godz. 18:00 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy