Reklama

Reklama

Light Move Festival 2022 w Łodzi przyciąga tłumy [zdjęcia I wideo]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Tablice rejestracyjne z całej Polski, Piotrkowska, która nie kładzie się spać i przede wszystkim kolorowe iluminacje - trwa Light Move Festiwal 2022 w Łodzi. Na wydarzeniu pojawiły się tłumy. Zobaczcie naszą kolejną galerię.

Reklama

Light Move Festival rozsławia Łódź

To największy festiwal światła w Polsce. Na ten czas łódzkie budynki zamieniają się w multimedialne galerie sztuki.

LMF to pomysł Norberta Wasserfutha-Grzybowskiego i Beaty Konieczniak z przełomu 2009 i 2010 roku. Założeniem pomysłodawców było wykorzystanie potencjału łódzkiej architektury. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku.

– Zachwyt nad łódzką architekturą był inspiracją do stworzenia naszego festiwalu. Tym zachwytem chcemy dzielić się z łodzianami i z turystami, tłumnie przyjeżdżającymi, by podziwiać piękno Łodzi – wyjaśnia Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna festiwalu. - Dlatego na równi ze sztuką światła bohaterem tegorocznej edycji jest właśnie architektura. Imponujące budynki nie tylko staną się tłem dla mappingów, ale też – za sprawą światła, zostaną pomalowane tak, by jak najpełniej zaprezentować urodę detalu architektonicznego - zapowiadała wydarzenie. 

Animację kamienic i mappingi przy Piotrkowskiej przygotowali Sebastian Jachimowicz czy Radu Ignat z Light Symphony oraz krakowska artystka Olga Balowska, która wraz z Robertem Słowikiem odpowiada za mapping na kościele przy Sienkiewicza 38. 

Camille Gross i Leslie Epsztein są autorkami mappingu na fasadzie cerkwi św. Aleksandra Newskiego. Jak zapewne się przekonaliście, podobnie jak w poprzednich edycjach, oprócz kamienic, artyści rozświetlili przestrzeń parków i skwerów za pomocą instalacji. Jak Wam się podoba Parku Sienkiewicza?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy