Reklama

Reklama

Zgierz na starych fotografiach. Rozpoznalibyście te miejsca? [galeria]

Opublikowano: pon, 6 cze 2022 20:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Kto z nas nie lubi starych zdjęć? Oglądając je możemy nie tylko powspominać stare czasy, ale także dowiedzieć się więcej na temat historii okolic, które zamieszkujemy. Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie kolejną porcję fotografii dawnego Zgierza.

Reklama

Jak wyglądał Zgierz na początku XX wieku? Co zmieniło się w mieście na przestrzeni osiemdziesięciu, dziewięćdziesięciu a nawet stu lat? Dzięki zdjęciom zamieszczanym na tematycznych profilach w mediach społecznościowych czy na forach dla miłośników fotografii i historii możemy dowiedzieć się, jak dawniej prezentowały się poszczególne miejsca w Zgierzu. Niektóre z nich rozpoznalibyśmy zapewne w środku nocy, wiele zmieniło się jednak nie do poznania. W galerii zamieściliśmy kilkanaście fotografii – czy bez podpisów odgadlibyście, w której części miasta zostały zrobione? 

Stare zdjęcia Zgierza. Jak dawniej prezentowały się tutejsze ulice?

Dzięki dawnym zdjęciom i pocztówkom, na których podziwiamy urokliwe uliczki, rynki i ratusze możemy wybrać się w prawdziwą podróż w czasie. Osoby, które mają w swoich zbiorach takie niepowtarzalne skarby, ku uciesze amatorów historii zamieszczają je w sieci – między innymi na stronie fotopolska.eu. Znaleźliśmy tam wiele kadrów także ze Zgierza. Wśród nich znalazły się ujęcia ratusza, fabryki sukna Borsta przy ulicy Popiełuszki czy Miejskiego Zakładu Kąpielowego. 

Lubicie stare zdjęcia? Zachęcamy do zajrzenia do galerii. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy