Reklama

Reklama

Lekarz walczy z rzadkim rakiem. Ratował życie innych, teraz sam potrzebuje pomocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Anestezjolog z Łodzi potrzebuje pomocy. Życie Łukasza Pakuły wyceniono na prawie 11 mln zł. Tyle kosztuje nowatorska operacja przeszczepienia zajętych przez nowotwór organów, która może być przeprowadzona tylko w USA.

Reklama

Lekarz z Łodzi potrzebuje pomocy

Prawie 640 tys. zł udało się póki co zebrać w ramach zbiórki na Siepomaga.pl. To zaledwie niecałe 6 procent potrzebnej kwoty.

Diagnoza przyszła nieoczekiwanie. Podczas badań profilaktycznych. Okazało się, że rak dał już przerzuty do płuc. Rozpoznanie to rak wyrostka rovzakowego - gruczolak śluzowy. To bardzo rzadki nowotwór przewodu pokarmowego.

- Łukasz przyjmuje chemioterapię już od roku, co dwa tygodnie, regularnie, bez przerw... Chemia wyniszcza psychicznie i fizycznie. Nie leczy nowotworu, ale zdaniem lekarzy spowalnia jego rozwój. Organizm mojego męża jest z każdym wlewem coraz bardziej wyniszczony. Coraz gorzej reaguje na chemię. Łukasz opada z sił - podkreśla pani Lena, żona Łukasza Pakuły.

Nadzieją dla rodziny jest nierefundowana operacja w klinice w Stanach Zjednoczonych. 

- Jestem w trakcie chemioterapii paliatywnej. Wydawało się, że nie ma dla mnie żadnej alternatywy i nie mam szans na powrót do zdrowia. Przeszczep wielonarządowy, zabiegi są przeprowadzane zagranicą i tutaj nasza ogromna prośba. Dzięki temu będę miał szansę skutecznie walczyć z chorobą, a nawet wrócić do zdrowia - mówi Łukasz Pakuła.

Czasu jest coraz mniej.

- Operacja to ostatnia nadzieja dla mojego kochanego męża, dla niezastąpionego taty naszego synka...! Wiem, że walczymy właściwie o cud, bo tym jest zebranie tak gigantycznej kwoty... Musimy jednak walczyć. Dopóki trwa życie, dopóty żyje też nadzieja - dodaje kobieta.

Zbiórkę można wspierać, klikając w link.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy