Reklama

Reklama

Mieszkańcy Kutna i powiatu oblegają banki. W niektórych bankomatach miało zabraknąć pieniędzy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Z niecodziennym widokiem można spotkać się dziś w okolicach banków w Kutnie i powiecie. Mieszkańcy oblegają te miejsca chcąc wypłacić gotówkę. W niektórych bankomatach miało zabraknąć pieniędzy.

Reklama

Wszystko ma związek z agresją Rosji wymierzoną w stronę Ukrainy. Podobne obrazki możemy oglądać nie tylko w Kutnie. Jeden z naszych Czytelników poinformował nas, że także mieszkańcy Krośniewic tłumnie ruszyli do banków (zdjęcia w galerii). 

Media donoszą, że tak dzieje się w wielu polskich miastach. Mieszkańcy w rozmowach z nami potwierdzają, że zdecydowali się na taki krok z powodu tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Obawiają się m.in. paraliżu sektora bankowego.

- Wojna jest tuż obok. Chcę mieć przy sobie trochę gotówki na wszelki wypadek. Czytałem o cyberatakach, nie wiadomo, czy ktoś nie będzie chciał uderzyć w bankowość elektroniczną – mówi nam jedna z mieszkanek Kutna.

Tymczasem Komisja Nadzoru Finansowego apeluje o zachowanie spokoju i niepanikowanie. KNF ostrzega przed szerzącą się falą fake newsów. Sektor bankowy działa bez zakłóceń. 

- W związku z napiętą sytuacją na Ukrainie można spodziewać się wzmożonych działań dezinformacyjnych na terenie Polski związanych m.in. z dostępnością gotówki. Nie daj się nabrać i sam nie podawaj dalej fałszywych informacji. Polski sektor bankowy działa bez zakłóceń i realizuje wszystkie swoje funkcje wobec klientów - informuje KNF. 

Do zamieszania w bankach odniósł się też Narodowy Bank Polski.

- W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na gotówkę, Narodowy Bank Polski informuje, że posiada wystarczające zapasy w pełni umożliwiające pokrycie zapotrzebowania klientów banków na pieniądz gotówkowy. Wszystkie zamówienia banków realizowane są bez limitów wartościowych, w pełnej strukturze nominałowej, na terenie całego kraju - zapewnia NBP.

Narodowy Bank Polski pozostaje w ścisłej współpracy ze wszystkimi podmiotami obsługującymi rynek obrotu gotówkowego w Polsce.

- Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach, mogą występować opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę - dodaje Narodowy Bank Polski.

Dodajmy, że wcześniej kirowcy z powiatu kutnowskiego tłumnie ruszyli na stacje benzynowe.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy