Reklama

Reklama

Nowoczesne tramwaje w Łodzi: Jeden już jest, kiedy pozostałe? [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Docelowo będzie ich trzydzieści, na razie jest jeden. Mowa o tramwajach Moderus Gamma. W sumie pojazdy warte są blisko 270 mln zł. Pozostałe zostaną dostarczone w tym roku. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu "Tramwaj dla Łodzi".

Reklama

Tramwaj dla Łodzi: 30 nowoczesnych pojazdów

Nowoczesne tramwaje Moderus Gamma są produkowane w poznańskiej firmie Modertrans. Po łódzkich torowiskach póki co przemieszczał się jeden, ale w ramach programu "Tramwaj dla Łodzi" będzie ich 30.

To pojazdy w pełni klimatyzowane, wyposażone w monitoring, informację pasażerską, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (wyposażone w rampę ułatwiającą wjazd wózkom inwalidzkim) oraz z miejscem do bezpiecznego przewozu rowerów. 

Kabina motorniczego jest ergonomiczna, wyposażona w pneumatyczny fotel, chroniący przed wstrząsami.
 
- Zakończył się szereg badań homologacyjnych, zweryfikowane zostały tym samym parametry dynamiczne pojazdu, jego wykonanie na zgodność z obowiązującymi przepisami, hałas generowany przez tramwaj czy też poziom emitowanych zakłóceń elektromagnetycznych. Kilkuset stronicowy raport z badań producent jeszcze w 2022 przekazał do Transportowego Dozoru Technicznego.  Jednocześnie prowadzone są szkolenia dla instruktorów, motorniczych oraz obsługi technicznej  w zakresie prowadzenia pojazdów, wykonywania przeglądów oraz postępowania w  sytuacjach awaryjnych. Szkolenia obejmują szczegółowe zagadnienia z zakresu budowy pojazdów i ich eksploatacji – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich 

Pierwszy tramwaj trafił do Łodzi w grudniu 2022. Kiedy kolejne?

- Kolejny  tramwaj przyjedzie  do Łodzi jeszcze w styczniu. Pozostałe dostawy będą realizowane zgodnie z harmonogramem, począwszy od lutego - zapewnia Maciej Kin z firmy Modertrans Poznań. 

 Całkowita długość tramwajów Moderus Gamma to ponad 32 m. Skonstruowane są tak, by zmniejszać zużycie kół oraz torowiska. Nowe tramwaje będą stacjonować w przebudowanej zajezdni Chocianowice.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy