Reklama

Reklama

Od kwietnia duże zmiany w MPK Łódź. Wielki powrót tramwajów do Ikei i na Gdańską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie 1 kwietnia wraca tramwaj do Ikei? Tak, to nie prima aprilis. Tramwaj wróci także na ul. Gdańską i powstanie nowa linia tramwajowa. Sprawdź najnowsze zmiany.

Reklama

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy na portalu TuLodz.pl, o postępach w modernizacji zajezdni Chocianowice, i pytaliśmy kiedy wrócą tam na regularne linie tramwaje. Długo wyczekiwane powrót bezpośredniego transportu do Portu Łódź i Ikei zaplanowano na sobotę, 1 kwietnia.

Choć data może wydawać się mało realna, nie jest prima aprilisowy żart. Zmian będzie wiele, pojawią się także nowości.

MPK Łódź dojedzie do Ikei

Kwietniowa zmiana rozkładu jazdy MPK Łódź, to przede wszystkim, wielkie powroty tramwajów. Na pętlę Chocianowice – Ikea wraca linia tramwajowa 11, która połączyć Port Łódź z Helenówkiem.

Tramwaj, wróci także na ulicą Gdańską, swoją krańcówkę będzie tam miała linia 15, która od 1 kwietnia połączy dworzec Łódź Dąbrowa z Akademią Muzyczną przy skrzyżowaniu 1 maja z Gdańską.

Będzie to podobne rozwiązanie, jakie zastosowano na ulicy Franciszkańskiej, przy Centrum Krwiodawstwa. Do tej pory ruch pasażerów na ulicy Gdańskiej ograniczał się tylko do linii autobusowych. Po powrocie tramwaju linii 15, który dojedzie do Akademii Muzycznej, inaczej pojedzie 86, która od skrzyżowania Kopernika-Żeromskiego, pojedzie ul. Żeromskiego i skręci w Zieloną, a następnie Gdańską i dalej jak dotychczas. Swoją trasę zmieni także linia 3B.

Aktualnie kursuje na trasie Pabianicka-Rudzka – r. Powstańców 1863 r. Po zmianach, aby uniknąć duplikowania trasy 11, linia 3B wróci na pętle Kurczaki. Zniknie zastępcza linia Z11, a w zamian pojawi się Z7, połączy Widzew z pl. Niepodległości.

Linia będzie kursować na trasie cmentarz Zarzew – Widzew Stadion – pl. Niepodległości. Dla podróżujących, w kierunku Ikei, dojazd będzie możliwy linią Z17, z pl. Niepodległości na pętlę Chocianowice Ikea.

Jak zapowiada miasto, autobusy, które przestaną obsługiwać linie zastępczą do Ikei, trafią na linię 59. Ma to pomóc w przywróceniu większej częstotliwości.

Nowa linia tramwajowa MPK Łódź

Wraz z kwietniowymi zmianach pojawi się także nowa linia tramwajowa nr 19. Będzie ona kursować na trasie Helenówek – Piotrkowska Centrum – dw. Łódź Chojny – Chojny Kurczaki. Połączy ona Radogoszcz ze Śródmieściem i osiedlami Chojny oraz Karolew. Obecnie linią, która tymczasowo, także kursuje na trasie Helenówek – Chojny Kurczaki jest tramwajowa „7”.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy